Зареєструватись show register

Основи енергетичної кооперації

Сьогодні на проблеми в енергетиці не нарікає хіба що лінивий - тарифи зависокі, монополісти зловживають своїм становищем на ринку, урядова політика недосконала. Багатьом здається, що ситуацію можна вирішити лише “згори” – на урядовому/президентському та інших рівнях. Проте, відповіддю на значну кількість енергетичних проблем в Україні може стати самоорганізація людей у енергетичні кооперативи.

Що це таке? Енергетичний кооператив дозволяє громадянам забезпечувати свої потреби (як індивідуальні, так і спільні), пов’язані із споживанням енергії. Це найрізноманітніші потреби – від забезпечення себе теплом та паливом (гуртова закупівля дров, пеллет, бензину) до виробництва електроенергії та тепла практично з будь-яких джерел енергії. Поєднання фінансових зусиль громади або самоорганізованої групи надає відчутні переваги усім її членам. Цим інструментом вже скористалися сотні мільйонів людей у всьому світі (передовсім – у країнах ЄС та США).

Наш курс навчить, як члени громади чи самоорганізованої групи можуть стати власниками енергетичної інфраструктури, стати “монополією для самих себе”. Курс ознайомить учасників із такими темами:

  • Найкращі світові практики створення та роботи енергетичних кооперативів у світі
  • Ключові принципи енергетичної кооперації
  • Засади українського законодавства, що регулює енергетичні кооперативи
  • Основні кроки та передумови для створення енергетичного кооперативу
  • Як поєднання невеликих ресурсів дає відчутні фінансові результати

В першу чергу цей курс зацікавить сільських підприємців, фермерів, голів ОТГ, представників муніципалітетів малих міст, а також – тих активних громадян, які цікавляться питаннями енергетики, сталого розвитку та стійких спільнот.

Експерти курсу:

Андрій Зінченко – співзасновник і керівник освітніх проектів української мережі енергетичних інновацій Greencubator. Експерт у сфері відновлюваних джерел енергії, енергоефективності. Понад 9 років працює над просвітницькими та адвокаційними проектами у цій сфері.
Доступний з: 03.05.2018
696
12 занять
39
Зворотній зв’язок
Оцініть курс
[Total: 4    Average: 5/5]

Допоможіть нам оцінити важливість данного курсу для вас.