Сталий розвиток давно став нагальною потребою для процвітання людей, громад, міст і країн в умовах постійних змін і потрясінь.
Багато теоретичних матеріалів і практичних порад вже викладені, у тому числі, в курсах ВУМ:
Сталий розвиток: нова філософія мислення
Як діяти далі: Громаді про сталий розвиток
Бібліотеки у досягненні Цілей сталого розвитку
Тим не менше, питання практичного застосування набутих знань і навичок все ще залишається відкритим для звичайних громадян. Як будувати стратегії сталого розвитку та що саме робити для їх впровадження? Якою має бути дорожня карта для впровадження сталих змін у містах і громадах?
Існують два основні шляхи впровадження сталих ініціатив: підхід “знизу-вгору” – так звані громадські ініціативи, та навпаки – ієрархічний підхід “згори-вниз”, коли проактивність очікується від влади. В Україні ми спостерігаємо більшість місцевих ініціатив зі сталого розвитку від громадських організацій та бізнесу, і дуже рідко – на муніципальному та обласному рівні. Тож для прискорення позитивних змін, і особливо для відбудови міст і сіл, які постраждали від війни, важливо об'єднувати зусилля і застосовувати обидва підходи одночасно.
Запрошуємо долучитися представників/ниць органів місцевого самоврядування (ОМС), а також активістів/ток громадських організацій і об'єднань, та лідерів/рок соціально-відповідальних бізнесів.
Ми побудували курс так, щоб разом дослідити його практичний вплив на початок місцевих змін. Наш курс покликаний простою, зрозумілою мовою і з практичної точки зору пояснити, як формувати і впроваджувати місцеві стратегії та політики сталого розвитку.
Пояснити, навіщо стратегія сталого розвитку місцевим громадам. Як її використовувати для повсякденного життя? Чому це вигідно? Які є шляхи інтеграції стратегії у роботу місцевого самоврядування?
Провести критичний аналіз досвіду інших громад, щоб визначити кращі практики для впровадження у своєму місті чи ОТГ.
Визначити свою роль у процесі впровадження стратегії сталого розвитку на місцевому рівні.
Поєднувати інтереси різних громадських ініціатив та місцевої влади для створення комплексної стратегії сталого розвитку.
Пояснити, чому комплексне впровадження ЦСР неможливе одразу для всіх 17 Цілей.
Застосувати нові знання та запропоновані алгоритми для розробки нової місцевої політики розвитку територій та стратегії, що базуватиметься на принципах сталого розвитку.
Чекаємо на нашому курсі!
Курс створено за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні.
Аліса Баньковська – Архітекторка, урбаністка, організаторка заходів та програм з розвитку міст та інновацій. Засновниця хабу інновацій для міст СИНХРО ПРОСТІР. Доцентка Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука. Консультантка проєктів ПРООН в Україні.
Микола Костриця – PhD, доцент, екс-директор департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради. Консультант (GIZ, SECO, U-LEAD з Європою) зі стратегічного планування, розробки і впровадження місцевих політик у сфері економічного розвитку, підприємництва, енергоефективності, клімату, сталої міської мобільності.
Клавдія Шевелюк – Засновниця агенції змін ГО “Responsible Future”. Консультантка зі сталого розвитку проєктів ПРООН в Україні. Має 14-річний досвід роботи у консалтингу, 12 з яких на управлінських посадах в юридичному бізнесі. Закінчила лідерську програму Стокгольмського центру зі сталого розвитку та управлінську програму Шведського інституту.
Допоможіть нам оцінити важливість данного курсу для вас.