Зареєструватись show register

Бібліотеки для здоров’я громад

Цей курс створений для громад - керівників та працівників органів місцевого самоврядування, депутатів, громадських активістів, освітян та працівників медичної сфери - усіх, хто промотує здоровий спосіб життя і мріє покращити здоров'я жителів громади через профілактику. Серед них, у першу чергу, він буде корисним для бібліотекарів, які дбають про громаду, і відкриті до нових форм та методів роботи.

Мета курсу - продемонструвати роль бібліотеки в громаді як лідерської немедичної установи, що має значний вплив у сфері громадського здоров'я. Ви отримаєте алгоритм побудови "Здорової бібліотеки", її ключові складові та найкращий досвід пілотних громад. Ви усвідомите, чому бібліотекарям важливо розуміти стратегічні цілі громади та сприяти їх реалізації, планувати та впроваджувати кроссекторальні проєкти.

Курс дозволяє розвінчати міфи про те, що громадським здоров’ям та підвищенням медичної грамотності серед мешканців громади можуть займатися виключно спеціалізовані медичні установи. Курс допомагає позиціонувати бібліотеку як сильну партнерську організацію в сфері промоції здорового способу життя та поширенні знань про профілактику неінфекційних захворювань та факторів ризику заради покращення здоров’я мешканців громади.

Курс надає бібліотекарям та активістам сфери громадського здоров'я поради із втілення найкращих практик, які апробовані в Україні у бібліотечних просторах та за участі бібліотечних лідерів. Це дозволить громадам побачити нові можливості бібліотек, а бібліотекам - нові способи залучати жителів громади як відвідувачів та читачів.

Кожен, хто пройде курс, зможе більш усвідомлено подивитися на своє здоров'я, побачити дієві інструменти, щоб сприяти більш відповідальному ставленню відвідувачів до свого здоров’я. Ви опануєте навички з підбору книг із перевіреною інформацією про здоров’я, отримаєте поради щодо організації діяльності з промоції здорового способу життя, зрозумієте особливості роботи з різними аудиторіями та згенеруєте багато нових ідей. Ви отримаєте доступ до корисних ресурсів, включаючи списки книг, рекомендованих наборів обладнання, відео на тему здоров'я та багато іншого.

Курс дозволить налагодити щоденну роботу бібліотечного простору таким чином, щоб відвідувачі отримали доступ до первинної діагностики стану власного здоров'я для ефективного направлення та свідомого використання медичних та психологічних послуг.

Курс познайомить вас із сімома складовими здорової бібліотеки, серед яких: простір, книги, події, обладнання, спільноти, комунікація, партнерства.
Курс розроблений в рамках проєкту "Здорові бібліотеки", що впроваджується Благодійним фондом "Бібліотечна країна" в межах українсько-швейцарського проєкту "Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань в Україні" (скорочено "Діємо для здоров'я").

Навчальне навантаження курсу складає 0,5 кредитів ЄКТС.

Проєкт реалізується за підтримки Швейцарії, що надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва.

Викладачі та гостьові спікери курсу:

Катерина Алексєєнко – Координаторка з партнерств Благодійного фонду “Бібліотечна країна”, бібліотекарка та культурна менеджерка Львівської муніципальної бібліотеки, координаторка проєкту “Книги для України”.

Марина Брага – Координаторка з питань комунікації із зміни поведінки україно-швейцарського проєкту “Діємо для здоров’я”, експертка з питань громадського здоров’я, соціальних та поведінкових змін.

Ірина Варламова – Координаторка проєкту “Здорові бібліотеки” в Україні, проєктна менеджерка Благодійного фонду “Бібліотечна країна”, провідний юрисконсульт Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки.

Владислав Збанацький – Заступник керівника Офісу впровадження україно-швейцарського проєкту “Діємо для здоров’я”. Лікар, магістр публічного управління у сфері охорони здоров’я, експерт у сфері громадського здоров’я.

Світлана Кирій – Бібліотекарка, завідувачка відділу комунікацій у Національній науковій медичній бібліотеці України. Має Більше 40 публікацій в наукових і фахових виданнях на теми інформаційної, соціокультурної діяльності бібліотек та розвитку комунікацій

Наталія Кучеряєва – Директорка Диканської публічної бібліотеки Полтавської області, членкиня Української бібліотечної асоціації, проєктна менеджерка з двацятирічним стажем.

Ірина Мицан – Провідна бібліотекарка відділу спеціалізованої медичної літератури Центральної міської бібліотеки імені В. Чорновола у м. Дрогобич Львівської області.

Наталія Склярська – Культурна менеджерка, спеціалістка з подієвого маркетингу. Засновниця ГО “Соціальний капітал”. Авторка і співавторка ряду курсів для ВУМ online.

Євгенія Сливка – Координаторка напрямку “Здорова школа” у Львівській області україно-швейцарського проєкту “Діємо для здоров’я”.

Тамара Сухенко – Голова Наглядової ради Благодійного фонду “Бібліотечна країна”. Психологиня, фасилітаторка, кандидат історичних наук. Співзасновниця агенції фасилітаторів Facilitation park. Авторка книги “Як обрати професію майбутнього. Посібник з профорієнтації для молоді віком 13 до 80 років”. Громадська діячка.

Єлизавета Фещенко – Архітекторка та дизайнерка інтер’єрів з майже 20-річним стажем у професії. Основний фокус в роботі на засадах людиноцентричного дизайну та дизайну, орієнтованого на людство. Активно займається навчанням для підготовки дизайнерів та проводить інтерв’ю у співдії з “Інститутом медіації партнерства” про гуманістичні проекти в Україні.

Люсьєна Шум – Виконавча директорка Благодійного фонду “Бібліотечна країна”, членкиня правління ГО “Мережа захисту національних інтересів “АНТС”.
Зворотній зв’язок
Оцініть курс
[Total: 0    Average: 0/5]

Допоможіть нам оцінити важливість данного курсу для вас.