Як молодь має долучатися до відбудови: інструменти та практики
Ми воюємо не проти – ми воюємо за. За право своєї країни на існування, за можливість розвитку України, за тими принципами й цінностями, що важливі для нас.
Кожен мріє про Перемогу і про щасливе мирне життя, яке настане після того, як російський агресор буде вигнаний з нашої землі. Ми щодня чуємо, що країну треба не просто відбудувати "як було", а перетворити на сучасну, сильну, потужну державу, де громадянин матиме можливість вільного розвитку та впевненості в майбутньому. Якщо ви хочете жити в такій країні і залишити її своїм нащадкам, немає іншого виходу, ніж почати будувати її просто зараз.
Ми впевнені, що саме, молодь має приймати важливі рішення про те, якою буде Україна після війни і саме молодь має брати найактивнішу участь у відбудові країни, адже те, що буде закладене сьогодні, стане вашим завтра. Попри всі жахи війни та непоправні втрати, саме тепер ви маєте унікальний шанс вирішити, яким воно буде.
Цей курс - для тих, хто готовий уже сьогодні долучитися до відновлення України та її повноцінного суспільного життя . Тут ви отримаєте необхідні теоретичні знання та практичні інструменти, навчитеся ключових демократичних цінностей та способів залучення громади до відновлення країни.
Він розроблений для молодіжних активістів та активісток у віці 16-35 років, зокрема для представників молодіжних рад, ГО, місцевої та центральної влади, молодіжних крил партій, вразливих груп, ЛГБТ спільнот, ВПО, діаспори, студентського самоврядування.
Після успішного проходження курсу учасники матимуть змогу почати реальну відбудову власних міст/громад/селищ шляхом реалізації спільних проєктів разом з організацією "Будуємо Україну Разом" або пройти стажування у VoxCheck, що сприятиме підвищенню ваших знань та навичок у сфері фактчекінгу та протидії дезінформації на різних рівнях.
Структура курсу включає такі блоки:
Ініціюй та драйви відновлення: "Молодіжне лідерство у відновленні України"
Аналізуй та роби відбудову: "Сучасні молодіжні громади, гендерна рівність, інклюзія та безбар’єрність"
Зростай та розвивайся: "Громадянська освіта та взаємодія"
Контролюй та слідкуй за відновленням: "Цифрові інструменти громадянського впливу"
Залучай та веди за собою: "Інститути громадянського суспільства у відбудові країни"
Курс розроблено ГО "Платформа Публічної Дипломатії" за підтримки Національного демократичного інституту (NDI) та фінансування Національного фонду демократії (NED).
Навчальне навантаження курсу відповідає 10,5 акад. годин або 0,35 кредитів ЄКТС.
Викладачі:
Олександр Солонтай, керівник ГО “Агенція відновлення та розвитку”. Володіє багаторічним досвідом співпраці з молодіжними організаціями, підготовки лідерів громад та був співавтором молодіжної політики в Україні. Викладає в Інституті Політичної Освіти, входить до складу стратегічних комітетів різних міст та розвиває громади. Дотримується позиції, що зараз треба відновлювати села та міста так, як це бачить молодь.
Наталія Тарасенко, експертка з гендерних питань НДІ. Сертифікована тренерка міжнародної навчальної програми “Curriculum Globale” з підготовки тренерів із освіти дорослих. Як експертка, залучена до впровадження програм та міжнародних проєктів у сфері гендерної рівності, гендерного бюджетування, політичної участі жінок, інтегрованого розвитку міст. Має досвід тренерської роботи з різними цільовими аудиторіями: молодь, державні службовці, депутати, жінки-лідерки, медіаспільнота, патрульна поліція, НДО, представники закладів культури, освітяни.
Анастасія Драчук, керівниця програмного відділу ГО “Будуємо Україну Разом”, фасилітаторка стратегічних сесій, тренерка програми UPSHIFT. Понад 5 років займається неформальною освітою та навчанням молоді та дорослих.
Олександра Радченко, координатор компоненту е-демократії Швейцарсько-Української Програми “Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади” (EGAP). Займається впровадженням інструментів громадянської участі з 2017 року. У складі команди проекту Олександра координувала розробку, запуск та роботу національної платформи електронної демократії (e-dem.ua), яка складається з 5 інструментів: “Місцеві петиції”, “Громадський бюджет”, “Шкільний ГБ”, “Відкрите місто”, “Електронні консультації з громадськістю”. Наразі понад 450 громад запровадили щонайменше один із цих інструментів на платформі e-dem.ua. Має ступінь магістра політології.
Світлана Сліпченко, керівниця фактчекінгового проєкту VoxCheck та програми стажування у ГО “Вокс Україна”. Економістка та фактчекерка. В організації відповідає за напрямок протидії фейкам та дезінформації. Постійна експертка подкастів на Громадському радіо.
Євген Глібовицький, експерт із довгострокових стратегій. Партнер компанії pro.mova. Учасник Несторівської та Унівської експертних груп. Є викладачем програм із комунікацій для медіа, бізнесу та неприбуткових організацій, автор популярних навчальних розробок із PR та медійних комунікацій. Викладач Києво-Могилянської Бізнес Школи та Бізнес-Школи УКУ. Його компетенції лежать на перетині суспільного, бізнесового та громадського секторів.