Зареєструватись show register

Інтернет та цифрові права людини

Інтернет відіграє все відчутнішу роль у нашому житті. Щороку його аудиторія невпинно зростає. Лише за 2022 рік, за інформацією Global Digital 2023: Global overview report, вона збільшилась на 1,9% і за кількісними показниками перетнула позначку у 5 млрд. осіб у всьому світі. За таких умов вплив інтернету на права людини лише посилюється.

Цей онлайн-курс присвячено цифровим правам людини. З нього Ви дізнаєтесь про те, що таке цифрові права, чи існує право на доступ до інтернету, які основні правові засади реалізації права на свободу слова у всесвітній комп’ютерній мережі, чи можна розраховувати на приватність в інтернеті, як захистити цифрові права дітей та молоді і багато іншого.

Цільова аудиторія

Відеокурс розраховано, насамперед, на практикуючих адвокатів та їхніх помічників. Він також буде корисним суддям, їх помічникам, прокурорам, слідчим, науковцям, викладачам, студентам юридичних ВНЗ та іншим користувачам Інтернету, які хочуть отримати знання про правові засади реалізації та захисту цифрових прав.

Мета курсу

Мета курсу - допомогти практикуючим юристам та іншим зацікавленим особам ефективно захищати цифрові права.

Задачі курсу

Цей курс дає можливість отримати комплексні знання про права людини в цифровому середовищі. Він спрямований на те, щоб навчити слухачів та глядачів розв’язувати практичні питання, пов’язані із реалізацією та захистом цифрових прав.

Лектори цього курсу – адвокати-практики з багаторічним досвідом роботи в медіа сфері. Тому основна увага під час викладання матеріалу зосереджена на практичних аспектах, які виникають в роботі юристів. Матеріал лекцій включатиме також стандарти, напрацьовані Європейським Судом з прав людини.

Лектори

Людмила Опришко, адвокатеса, голова Комітету медіа та рекламного права НААУ, медіа-юристка ГО “Платформа прав людини”, консультантка Ради Європи та ОБСЄ.

Тетяна Олексіюк, адвокатеса, членкиня Комітету медіа та рекламного права НААУ, консультантка Ради Європи та експертка ПРООН в Україні з доступу до інформації та відкритих даних.

Ольга Демідова, адвокатеса, секретар Комітету медіа та рекламного права НААУ, юристка видання НВ та Радіо НВ, інтернет-видання “Українська правда”.

Аліна Правдиченко, адвокатеса, членкиня Комітету медіа та рекламного права НААУ, членкиня Громадської ради при Національній раді з питань телебачення і радіомовлення.

Ольга Вдовенко, адвокатеса, медіа-юристка ГО “Платформа прав людини”.

Цей навчальний матеріал створено в рамках програми “Сприяння Інтернет свободі в Україні”, яку реалізує Американська Асоціація Юристів в Україні / Ініціатива верховенства права.
Зверніть увагу! Цей курс не передбачає присвоєння ЄКТС за результатами навчання.

Зворотній зв’язок
Оцініть курс
[Total: 2    Average: 3/5]

Допоможіть нам оцінити важливість данного курсу для вас.