Новий онлайн-курс "Навчай безпечно" – для тих педагогів та учителів, що прагнуть створити психологічно безпечний освітній простір, де вихователь і учні почуватимуться захищено та комфортно попри різницю в ідентичностях та особливості характерів.
Курс пояснює:
чому важливо враховувати ідентичності тих, хто навчається;
як працювати зі складними та контраверсійними темами, щоб розвиватися, а не сваритися;
як правила можуть допомогти створенню сприятливої атмосфери для розвитку.
Автори курсу - педагогічні психологи Мирослав Грінберг і Анна Ленчовська, міжнародний експерт з громадянської освіти та освіти з прав людини Олександр Войтенко, та вчитель-методист Ольга Невтира пропонують педагогам можливість зрозуміти принципи та механізми створення безпечного освітнього середовища, отримати нові знання з психології школярів для того, щоб творчо застосовувати їх на практиці.
Про що ви дізнаєтесь на курсі:
як створити безпечний простір у класі через встановлення правил та механізмів, що забезпечують їх виконання;
як безпечно викладати, спираючись на принципи екологічності;
про правозахисний підхід у освіті;
про повсякденні практики видимого мислення, які розвивають спілкування у групі, та навичку аналізувати власне думання;
як навчити школярів навчатися онлайн: зацікавити, утримувати фокус уваги, планувати свій час, працювати у групі;
як зробити шкільне середовище недискримінаційним.
В рамках курсу педагоги зможуть вдосконалити свої компетентності: психологічну, емоційно-етичну, предметно-методичну.
Для кого цей курс:
класних керівників (менторів, т’юторів, кураторів груп тощо);
директорів та заступників директора загальноосвітніх навчальних закладів;
учителів-предметників.
Викладачі курсу:
Олександр Войтенко – історик, освітянин, спеціаліст з питань методології та методики викладання історії, прав людини, суспільних дисциплін. Останні роки працював у міжнародних проєктах. Експерт з питань освіти з прав людини Координатора проектів ОБСЄ. В рамках кількох проєктів Фонду ШОА\Інститут візуальної історії університету Південної Каліфорнії розробляв методику використання документального кіно для вивчення історії Голокосту, Голодомору та прав людини.
Мирослав Грінберг – співзасновник та Голова Правління ГО “Київський освітній центр “Простір толерантності”. За освітою педагог та психолог; сертифікований андрагог (спеціаліст з викладання дорослим) за програмою Curriculum globALE, рекомендованою ЮНЕСКО. Працював шкільним психологом, з 2002 – методист та тренер освітніх проєктів для підлітків та дорослих. Співавтор посібників “Полікультурика” та “Приховані спогади”, автор-укладач книги “Футбол проти расизму”.
Анна Ленчовська – психологиня, фахівчиня з вікової психології школярів і міжкультурної психології. Авторка та ведуча тренінгів для підлітків і педагогів, зокрема для міжнародного проєкту “Джерела толерантності” 2005 – 2016. Авторка реабілітаційного курсу для підлітків “Будуємо мости, а не стіни”. Співавторка коміксу “Я тобі не кицька: маленька книжка для дівчат про власні кордони”, освітньої виставки “Разом”, методичного посібника “Полікультурика”, уроків на міжнародній платформі Iwitness.
Ольга Невтира – учителька історії та курсу “Громадянська освіта” Енергодарської гімназії №2 Запорізької області, учасниця проєкту “Вивчай і розрізняй: інфо-медійна грамотність”, співавторка навчально-методичного посібника “Приховані спогади”.
Як влаштовано курс:
Курс розрахований на самостійне опрацювання — ви дивитесь його, коли вам зручно, і в тому темпі, який для вас комфортний. Курс складається з 6 модулів: “Вступ”, “Правила як основа безпечного освітнього простору”, “Екологічний підхід в освітньому процесі”, “Правозахисний підхід в школі”, “Емпатія як інструмент розвитку соціального інтелекту”, “Взаємодія і підтримка в онлайн-освіті”.
Кожна тема включає три короткі відеоуроки (10-15 хвилин кожен).
Після опрацювання матеріалів Ви складаєте проміжний і фінальний тести — і отримуєте сертифікат на 12 годин (0,4 ЄКТС), з них 6 годин психологічної підготовки. Курс складено відповідно професійному стандарту “Вчитель закладу загальної середньої освіти”.
Цей освітній онлайн-курс розроблено ГО “Київський освітній центр “Простір толерантності” за підтримки проєкту “Сприяння соціальній згуртованості в Україні / Пункт 7”, який реалізується у партнерстві Американської асоціації юристів Ініціативи з верховенства права (ABA ROLI), Благодійного фонду “Восток SOS” та Громадської організації “Центр Громадянських Свобод”.