Зареєструватись show register

Управління спільною власністю

Ще Арістотель зауважив, що «… спільне для багатьох доглядається найменше. Кожен дбає насамперед про власне, і лише потім – про спільні інтереси». Оскільки людство мало змінилося за останні 2-3 тисячі років, чи маємо вихід з цієї ситуації? Припускаємо, що так, якщо за точку відліку обрати питання «Яке навколишнє середовище я залишу в спадок власним дітям?»

На початковій стадії формування громадянського суспільства важливим є не абстрактне “країна”, а кожна спільнота зокрема. Рівень усвідомлення відповідальності перед нами самими і нашими дітьми мав би стати аргументом на користь об`єднання громади довкола не лише екологічної складової, а й цілого спектру проблем, які ми звикли об`єднувати під терміном «житлово-комунальне господарство».

Тепло у багатоквартирному будинку, чи сміття, яке продукує протягом дня людина/громада, чи вулиця, на якій ви мешкаєте - у кожному випадку це ресурс, який стосується різних зацікавлених сторін. Сучасний досвід та знання про «економіку спільного» дає нам все більше доказів, що вкладати час та зусилля у своїх сусідів, свою вулицю, свою громаду / ОТГ – вигідно. І економічно, і соціально.

Яка різниця між власником приватного будинку та власником квартири у багатоповерхівці? З юридичної точки зору жодної. І той, і інший є власниками. І в того, і в іншого є необхідність турбуватись про свою власність. Тільки у багатоквартирному будинку таких співвласників може бути багато, і проблеми можуть здаватись чужими аж до того моменту, коли через дірявий дах вода протече до 5 поверху. А щоб порозумітись – потрібно бути готовим комунікувати, переконувати, відстоювати власну позицію, і, найголовніше - домовлятись.

В основі управління спільними ресурсами громади лежить відстоювання законних прав, і - наголошуємо – обов’язків кожного з господарів. Якщо ми говоримо про громадянина як «відповідального власника держави», то навички власника громадяни мають найперше розвинути у своїх громадах.

Для опанування програми потрібно успішно завершити курси з переліку:

Профільний блок

  1. Ефективне управління спільною власністю через ОСББ
  2. Ваш багатоквартирний будинок: хто і як має ним управляти
  3. Енергоефективність багатоквартирного будинку в дії
  4. Як правильно поводитись з побутовими відходами
  5. Як обрати управителя багатоквартирного будинку
  6. Управління проектами

Комунікаційний блок

  1. Хто є хто: психологічний вік людей та спільнот
  2. Вступ до медіації

Курси можна проходити в довільному порядку, або в запропонованому вище.

Доступний з: 15.03.2018
596
1 занять
3
Зворотній зв’язок
Оцініть курс
[Total: 3    Average: 5/5]

Допоможіть нам оцінити важливість данного курсу для вас.