Зареєструватись show register

Як правильно поводитись з побутовими відходами. Практикум свідомого громадянина

Цей курс буде корисним для нас з вами – споживачів продукції та виробників відходів. Так, саме внаслідок нашої життєдіяльності щодня утворюється близько 1,5 – 2 кг побутових відходів практично у кожній родині. Що з ними трапляється потім? Як це впливає на довкілля, та як змінити ситуацію на краще? Про це ми і розповімо Вам під час курсу. Курс розраховано на екологічно свідомих громадян, та тих, хто вже хоче стати екологічно свідомими.

Курс допоможе зрозуміти, як правильно поводитись із відходами, щоб завдавати якомога менше шкоди довкіллю та запропонує, що конкретно може зробити кожен з нас.

Вам буде надано можливість розібратись в таких питаннях:

  • Як правильно поводитись з відходами вдома та на роботі?
  • Як навчитись правильно обирати продукцію, щоб впливати на зменшення обсягів утворення відходів?
  • Як правильно вести роздільне збирання відходів, з чого потрібно починати?
  • Чому в Україні більшість відходів потрапляє на полігони та сміттєзвалища, та
  • Що можна зробити, щоб поступово виправити ситуацію?

Курс складатиметься з шести основних блоків:

Блок 1. Вступ. Що потрібно знати про тверді побутові відходи (ТПВ)

Блок 2. Що робити для зменшення утворення побутових відходів? Основи свідомого споживання. Повторне використання, ремонт, upcycling

Блок 3. Як правильно поводитись з побутовими відходами? Роздільне збирання. Компостування

Блок 4. Європейські вимоги та досвід поводження з ТПВ. В якому напрямі рухається Європа?

Блок 5. Успішні ініціативи в Україні

Блок 6. Поводження з ТПВ – в якому напрямі рухатиметься Україна протягом наступних 15 років (і яким цей рух має бути)

Про авторів:

Тетяна Омеляненко – кандидат економічних наук, науковий співробітник Державної установи «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку» Національної академії наук України. Голова представництва групи молодих фахівців міжнародної Асоціації твердих відходів (ISWA) в Україні. Фахівець з питань поводження з відходами (економічні аспекти, імплементація європейського законодавства у сфері поводження з відходами).
 
Анастасія Костенко – еколог-дизайнер, магістр екології та біотехнологій, арт-діяч, одна із засновників арт-майстерні UpcyclingUA та Peredelki, громадський діяч, вчитель.
 
Євгенія Аратовська – лідерка ЕКО проекту “Україна без сміття”, соціальний підприємець і викладач з тематики “Сталий спосіб життя”.
Маріанна Бойко – еко-блогерка, мотиваторка, авторка проектів «104 дні без поліетилену» та «Zero Waste Ukraine». Завдяки своїм експериментам відмовилася від користування пакетами та зменшила кількість сміття до 35 грамів на день. Сім’я Маріанни – чоловік та двоє дітей – підтримують цей стиль життя. Вони зменшують користування, сортують відходи, компостують.
Доступний з: 10.05.2018
200
0 занять
0
Зворотній зв’язок
Оцініть курс
[Total: 8    Average: 5/5]

Допоможіть нам оцінити важливість данного курсу для вас.