Зареєструватись

Як донецький хлопець в футбол грає та соціальне підприємництво розвиває

Ірина Кашина
1 Грудня 2017

ПОДІЛИТИСЬ

В середині листопада 2017 р. на платформі громадянської освіти ВУМ online стартував курс «Соціальне підприємництво: дизайн-мислення та невизначеність». Те, що курс відразу привернув до себе увагу, для нас не є великим сюрпризом, оскільки соціальне підприємництво – це сучасний тренд, а бізнес, в якому є соціальна складова – це, безперечно, бізнес майбутнього.

А от кількість отриманих за такий короткий час відгуків, в яких користувачі діляться своїм досвідом та ідеями, нас здивувала. Історія одного слухача курсу настільки незвичайна та надихаюча, що нею варто поділитися. Отже, знайомтесь – соціальний підприємець Юрій Манжос.  

Юрій – переселенець з Донецька, який зараз живе у м. Біла Церква. 

Юрій Манжос: «Було не просто покинути рідний дім. По-перше, в мене народилась третя дитина і виїжджати з малечею було незручно.  По-друге, я тільки побудував дім і ми не встигли пожити в ньому навіть і тижня. По-третє, було багато планів на майбутнє. Але все-таки у серпні 2014 року ми поїхали і опинились у Білій Церкві. У Донецьку в мене був невеликий бізнес, але повноцінно продовжити його на новому місці не судилось. З іншого боку, здійснилась моя мрія попрацювати у професійному футболі. Я очолив відділ з маркетингу місцевого клубу Арсенал-Київщина, який виступав у Другій Лізі. Досвід у бізнесі мені став у нагоді. Майже без грошей був створений сайт, презентаційні матеріали клубу, програма лояльності. А вже навесні 2015 року ми першими серед футбольних клубів України запустили проект – футбольна школа для дошкільнят «Arsik Club». 

 Футбольну школу «Arsik Club» цілком можна вважати соціальним підприємництвом. Місія школи – прищеплювати дітям змалечку любов до спорту, створити умови для всебічного розвитку дитини з акцентом на фізичне виховання та виростити майбутніх чемпіонів. Розвивати цей проект Юрію допоміг його досвід роботи дитячим тренером у Донецьку, в проекті ФК «Шахтар» – «Давай! Грай!». Вже через рік школа вийшла на самоокупність. Було створено 5 робочих місць, а зароблені гроші вкладалися в розвиток проекту: закупівля інвентарю, проведення спортивних заходів, мотивація дітей і т. ін. 

Юрій Манжос: «Дуже важливо долучити до спорту якомога більше дітей. В нас була навіть спроба створити групу для дітей з синдромом Дауна. Але ми тоді не були готові до цього кроку: невеликий досвід тренерів, відсутність методики для роботи з такими дітьми, невеличка кількість охочих (лише дві дитини).» 

Зараз Юрій працює в «Агенції стратегічного розвитку Білої Церкви», де займається розвитком соціального підприємства. 

«Агенція стратегічного розвитку Білої Церкви» була заснована у 2016 році для сприяння позитивним змінам у Білій Церкві. Основна мета команди Агенції – розробляти та впроваджувати проекти, що пришвидшують соціально-економічний розвиток міста. В планах стратегії розвитку Білої Церкви до 2025 року: надати дослідницьку та творчу підтримку, залучити позабюджетні фінансові та інші ресурси, інвестиції для проектів розвитку міста, налагоджувати партнерські відносини з містами-побратимами та донорськими організаціями. 

Але на цьому Юрій не зупиняється і має плани на майбутнє.  

Юрій Манжос: «Зараз в мене є кілька ідей щодо власного соціального підприємства. Гадаю, що навесні 2018 року я зможу запустити свій новий проект. Досвід роботи в «Агенції стратегічного розвитку Білої Церкви» дуже допомагає. Коли навчився сам, хочеться допомогти іншим створювати соціальні бізнеси. Зараз в Агенції ми плануємо провести школу з соціального підприємництва. Створити клуб менторів, тому що соціальні підприємці-початківці в першу чергу потребують допомогу у наставників. Дуже хочеться створити у Білій Церкві соціальний бізнес-інкубатор. Курс на ВУМ online розширив мої знання з цього напрямку. Дуже корисно було дізнатись про дизайн мислення та бізнес-модель соціального підприємства Штефана де ла Пенья. Надихають успішні кейси. Хотів побажати проекту ВУМ online розвитку, побільше цікавих курсів та успішних історій ваших слухачів.» 

Ми запитали у Юрія, що він вважає головним досягненням в житті.  

Юрій Манжос: «Найбільше досягнення для мене – це моя родина. Моя дружина – найкраща жінка на планеті, яка подарувала мені чотирьох діток: три синочки та лапочку донечку. Звичайно, я хочу, щоб вони стали хорошими людьми: любили Бога, поважали дорослих, мали великі цілі у житті.» 

Ми бажаємо Юрію успіхів, сил, енергії, натхнення для реалізації всіх планів. Бажаємо щастя, любові, миру та спокою його родині. Ми впевнені, що незабаром у нас в блозі буде нова стаття, де ми будемо знову розповідати про Юрія та його новий успішний досвід у сфері соціального підприємництва.  

Оле, оле-оле-оле! 🙂