Зареєструватись show register

Питання громадянства України

“Відповідно до пункту 26 статті 106 Конституції України та статей 9, 22 Закону України «Про громадянство України» постановляю:

3. Внести до Указу Президента України від 26 липня 2017 року № 196 «Про припинення громадянства України Бондарєвої Т., Корнійчук О.А., Коротецького Л.О. та інших осіб» зміну, виключивши положення щодо втрати СААКАШВІЛІ Міхеілом громадянства України.

Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ

28 травня 2019 року”
 


Посянення:

«Зокрема, у випадку з Саакашвілі питань набагато більше, оскільки проблема не лише в указі Зеленського, проблеми також лежать в указах президента Порошенка — в першому, про присвоєння громадянства, і в другому — про втрату громадянства. Всі укази мають великі проблеми. З погляду права кожен з трьох сумнівний.

Надання громадянства Саакашвілі було незаконним з огляду на порушення процедури. Там думки розходяться, чому саме: чи не було підпису, чи він не вказав правдиві відомості стосовно кримінального переслідування, яке існує в Грузії щодо нього. Чи найслабший варіант про проблеми зі знанням державної мови. Варіант про відсутність підпису здається найбільш обґрунтованим»

Богдан Бондаренко

юрист-конституціоналіст, експерт центру політико-правових реформ

Докладно тут: https://hromadske.ua/posts/vsi-ukazi-zelenskogo-i-poroshenka-shodo-gromadyanstva-saakashvili-sumnivni-z-poglyadu-prava-yurist