Зареєструватись show register

Україна погодила текст «формули Штайнмаєра» – Зеленський

1 жовтня 2019

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час брифінгу на Банковій, 1 жовтня.

Перш за все президент пояснив зміст поняття «формула Штайнмаєра».

«Формула Штайнмаєра» – це тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування на в окремих районах Донецької та Луганської областей починає діяти на постійній основі, за умови, коли там відбудуться вибори проведені згідно з Конституції України та за законодавством України, а також після публікації звіту ОБСЕ, що вибори відбулися за страндартами ОБСЄ та міжнародними демократичними стандартами виборів. Це означає, що ніяких виборів під дулом кулеметів не буде і не може бути…», – заявив голова держави.

На питання журналіста чи підписала Україна формулу Штайнмаєра, Зеленський відповів:

«Ми відповіли на лист пана Сайдіка що ми погодили текст «формули Штайнмаєра». Ця формула має бути імпліментована в новий закон про особливий статус Донбасу, якого ще немає», – повідомив Зеленський.

Раніше Кучма розповів про реалізацію «формули Штайнмаєра».

Також нагадаємо, 21 вересня стало відомо, що у Зеленського мають намір узаконити «формулу Штайнмаєра».

Джерело 

Коментарі експертів


«Формулу Штайнмаєра» дуже важко оцінувати, оскільки недостатньо інформації, що конкретно підписали.

Президент є гарантом дотримання Конституції і до сфери його компетенцій відносяться національна безпека та оборона і зовнішні відносини.  «Формула Штайнмаєра» та пов’язані з цим процеси повністю відповідають компетенціям Президента і тут немає суперечностей щодо законності і конституційності.