Зареєструватись show register

Глава держави Володимир Зеленський провів нараду, на якій обговорювалися шляхи зниження тарифів на комунальні послуги.

Про це інформує пресслужба ОПУ в суботу, 30 листопада.

На зустрічі був присутній голова уряду Олексій Гончарук, який анонсував проект, який дозволить наступної зими знизити суму платіжки на 50%.

Говорячи про тарифи на нинішній опалювальний сезон, один з чиновників пояснив, що їх неможливо змінити до травня наступного року. У зв’язку з цим прем’єр запропонував Зеленському внести від свого імені законопроект, який дозволить знизити тарифи на опалення.

При цьому ніяких деталей законопроекту представники Кабміну не повідомили. За їхніми словами, він дозволить знизити тариф на 80-130 гривень (10%).

Під час засідання президент зажадав, аби у грудні українці отримали платіжки зі зниженими сумами.

Джерело

Проблематика цього питання


Президент видає свої Укази відповідно до Конституції та в межах своєї компетенції. Він є гарантом дотримання Конституції. Також до сфери його компетенцій відносяться національна безпека та оборона і зовнішні відносини.  Він не є представником виконавчої влади. Тарифи, та все, що пов’язано з цим питанням – це компетенція Кабміну.  

Яка може бути взаємодія між Президентом та Кабміном. Коротко, довідково.

Президент номінує, а точніше – за представленням коаліції депутатських фракцій  подає до Парламенту кандидатуру прем’єр-міністра. Він номінує двох міністрів – міністра оборони та міністра закордонних справ. Він, разом з Кабміном, призначає і звільняє голів  дипломатичних представництв України. Президент може вносити укази щодо виконання рішення РНБО. Іншими словами – якщо є рішення РНБО у сфері національної безпеки, то для його введення в дію Президент видає указ, який є обов’язковим для виконання, зокрема, і для того ж Кабміну. Так само, Президент має право зупиняти дію актів Кабінету Міністрів, якщо, на його думку, вони не відповідають Конституції і вносити ці акти на розгляд Конституційного суду для роз’яснення стосовно конституційності.

Також, голови місцевих державних адміністрацій призначаються на посаду і звільняються з посади Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України.

Коментар дав Богдан Бондаренко, експерт з конституційного права