Зареєструватись show register

Президент Володимир Зеленський підписав указПро невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави.

9 листопада 2019

Ухвалення документу має активізувати заходи, спрямовані на продовження структурних економічних реформ, запровадження додаткових механізмів для прискорення соціально-економічного розвитку України, підвищення рівня добробуту населення, гармонійного розвитку регіонів, впровадження європейських стандартів життя.

Так, Кабмін повинен вжити заходів щодо розробки законопроектів про створення умов для функціонування конкурентного ринку залізничних перевезень, внутрішнього водного транспорту, управління відходами, протидії незаконному видобутку бурштину, погашення заборгованості на оптовому ринку електроенергії, лібералізації трудових відносин і оновлення законодавства про працю.

Джерело

Проблематика цього питання


Президент видає свої Укази відповідно до Конституції та в межах своєї компетенції. Він є гарантом дотримання Конституції. Також до сфери його компетенцій відносяться національна безпека та оборона і зовнішні відносини.  Він не є представником виконавчої влади, тому не має права доручати, видавати укази в цій сфері.

Яка може бути взаємодія між Президентом та Кабміном. Коротко, довідково.

Президент номінує, а точніше – за представленням коаліції депутатських фракцій  подає до Парламенту кандидатуру прем’єр-міністра. Він номінує двох міністрів – міністра оборони та міністра закордонних справ. Він, разом з Кабміном, призначає і звільняє голів  дипломатичних представництв України. Президент може вносити укази щодо виконання рішення РНБО. Іншими словами – якщо є рішення РНБО у сфері національної безпеки, то для його введення в дію Президент видає указ, який є обов’язковим для виконання, зокрема, і для того ж Кабміну. Так само, Президент має право зупиняти дію актів Кабінету Міністрів, якщо, на його думку, вони не відповідають Конституції і вносити ці акти на розгляд Конституційного суду для роз’яснення стосовно конституційності.

Також, голови місцевих державних адміністрацій призначаються на посаду і звільняються з посади Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України.

Коментар дав Богдан Бондаренко, експерт з конституційного права