Зареєструватись show register

Проект Закону про внесення змін до статті 93 Конституції України (щодо законодавчої ініціативи народу)

4 вересня 2019

В даному випадку Президент реалізував своє право законодавчої ініціативи, тому це законно. Далі ми надаємо експертний аналіз, щодо можливих наслідків. Радимо звернути увагу.

Джерело: Слово і Діло. Повний текст статті тут


3 вересня Верховна рада направила на розгляд Конституційного суду сім законопроектів Зеленського щодо змін до Конституції. Детальніше про ці зміни до Основного закону, наскільки вони актуальні та коли Рада зможе їх ухвалити, «Слово і Діло» поговорило з експертом з конституційного права Богданом Бондаренком.

На сьогоднішній день «Слуга народу» не показав виписаної концепції народовладдя. Президент провалив обіцянку, що першим указом буде затверджено план дій із запровадження в Україні «справжнього народовладдя». Незрозумілий президентський закон про референдум. Взагалі незрозуміло, що таке здійснювати керування «через народ»?

«В пояснювальній записці до законопроекту написано, що народ не представлений у законотворчому процесі. В нас є представницька демократія: народ обирає президента і парламент. Кожен з них має право законодавчої ініціативи», — сказав Бондаренко.

Він нагадав, що зараз на сайті ВР є аналоги громадського обговорення законопроектів, яким насправді громадяни не користуються, а також на сайті президента України була можливість подати петицію. «Якщо в такий спосіб збираються підвищувати рівень залученності громадян до затвердження рішень, то ми не знаємо, як це буде працювати. Можливо, шляхом проведення референдуму? Чи шляхом подання петиції на сайті ВР, яку має підписати, припустимо, 100 тис. громадян, після чого вона буде розглянута та зареєстрована як право законодавчої ініціативи? Поки що незрозуміло», — підсумував юрист.

Джерело: Слово і Діло. Повний текст статті тут