Зареєструватись show register

Зеленський доручив розробити законопроект про стандарти новин

9 листопада 2019

Глава держави, Володимир Зеленський, доручив уряду розробити законопроект про вимоги та стандарти новин до 31 грудня 2019 року.

Про це повідомляється в указі № 837/2019, оприлюдненому на сайті ОПУ.

Так, Кабмін зобов’язаний розробити і внести на розгляд Верховної ради низку законопроектів, що регулюють діяльність медіа в країні.

«Розробка та внесення на розгляд Верховної ради України законопроектів щодо врегулювання діяльності медіа в Україні, передбачивши, зокрема, положення про вимоги та стандарти новин, механізми запобігання поширення недостовірної, перекрученої інформації, її спростування», – йдеться в тексті указу.

Також від Кабміну очікується розробка законопроектів, згідно з якими фізичним і юридичним особам країни-агресора буде заборонено володіти або фінансувати медіа в Україні. Крім того, Кабмін має передбачити посилення відповідальності за порушення законодавства про інформацію.

Як повідомлялося, Зеленський підписав указ про проведення реформ щодо зміцнення держави.

Джерело

Проблематика цього питання


Президент видає свої Укази відповідно до Конституції та в межах своєї компетенції. Він є гарантом дотримання Конституції. Також до сфери його компетенцій відносяться національна безпека та оборона і зовнішні відносини.  Він не є представником виконавчої влади, тому не має права доручати, видавати укази в цій сфері.

Яка може бути взаємодія між Президентом та Кабміном. Коротко, довідково.

Президент номінує, а точніше – за представленням коаліції депутатських фракцій  подає до Парламенту кандидатуру прем’єр-міністра. Він номінує двох міністрів – міністра оборони та міністра закордонних справ. Він, разом з Кабміном, призначає і звільняє голів  дипломатичних представництв України. Президент може вносити укази щодо виконання рішення РНБО. Іншими словами – якщо є рішення РНБО у сфері національної безпеки, то для його введення в дію Президент видає указ, який є обов’язковим для виконання, зокрема, і для того ж Кабміну. Так само, Президент має право зупиняти дію актів Кабінету Міністрів, якщо, на його думку, вони не відповідають Конституції і вносити ці акти на розгляд Конституційного суду для роз’яснення стосовно конституційності.

Також, голови місцевих державних адміністрацій призначаються на посаду і звільняються з посади Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України.

Коментар дав Богдан Бондаренко, експерт з конституційного права