Зареєструватись show register

Проект Закону про внесення змін до статті 81 Конституції України (щодо додаткових підстав дострокового припинення повноважень народного депутата України)

4 вересня 2019

В даному випадку Президент реалізував своє право законодавчої ініціативи, тому це законно. Далі ми надаємо експертний аналіз, щодо можливих наслідків. Радимо звернути увагу.

Джерело: Слово і Діло. Повний текст статті тут


3 вересня Верховна рада направила на розгляд Конституційного суду сім законопроектів Зеленського щодо змін до Конституції. Детальніше про ці зміни до Основного закону, наскільки вони актуальні та коли Рада зможе їх ухвалити, «Слово і Діло» поговорило з експертом з конституційного права Богданом Бондаренком.

Ці зміни законодавства юрист також оцінює позитивно, уточнивши, що окрім цього, пропонується прибрати з Конституції словосполучення «виборчі блоки», як надмірне конституційне регулювання.

«Якщо суд встановлює факт відсутності нардепа на 30% і більше засідань, він має втратити мандат. Чудова ідея. Так само врегульовується питання несумісності. Щодо кнопкодавства, достатньо одного зафіксованого факту. Є різні моделі, можна забирати мандат, можна позбавляти премій. Але в наших умовах спрацює саме позбавлення мандата», — переконаний Бондаренко.

При цьому він відзначив позитивний момент в тому, що законопроект про імперативний мандат поки не подавали: «З точки зору політичного сценарію скасування депутатської недоторканності, своє керівництво в органах правопорядку та імперативний мандат дозволить здійснювати контроль над фракцією президента і над опозицією».

Джерело: Слово і Діло. Повний текст статті тут