Звідки з’явилася сучасна Європа? У чому полягає її ідея (або ідеї)? Де її кордони? Як постав сучасний Євросоюз? Які його цінності? Якою є роль України в історії континенту? Що ховається у фразі «європейська інтеграція України»? Як розуміти її деталі? Що може і чого не може дати Україні Угода про асоціацію?
«Що таке європейська ідея?» - це спроба уникнути стереотипних поглядів на Європу та європейсько-українські стосунки. Це стереоскопічний погляд на Європу – і з точки зору політики, і з точки зору економіки, і з точки зору культури, історії ідей та літератури. Автор вважає, що для розуміння сучасної Європи однаково важливо розуміти, що таке єдиний ринок, і що таке баланс сил, хто такий Жан-Клод Юнкер і хто такий Жан-Жак Руссо. Чому європейської інтеграції не було би без Французької революції, чому Європейської Спільноти не було би без Суецької кризи, і чому декларації прав людини не було би без сентиментальних романів. І чому для сучасної України важливо «будувати Європу в себе вдома».
В результаті проходження курсу учасники дізнаються про те, які ідеї сформували сучасну Європу, чому і як існує Європейський Союз і яким є місце України в проекті "Європа".
Курс виготовлено за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні (Харків).
Навчальне навантаження курсу відповідає 0,35 кредитів ЄКТС.
Автор курсу:
Володимир Єрмоленко, український філософ, письменник, журналіст.
Автор книжок «Далекі близькі» (2015), «Ловець океану» (2017), «Плинні ідеології» (2018), «Оповідач та філософ» (2011).
Доктор політичних студій (Париж, 2011), кандидат філософських наук (Київ, 2008), магістр міжнародних відносин (Будапешт, 2003).
Від 2009 року – директор європейських проектів ГО «Інтерньюз-Україна».
Від 2015 року – журналіст hromadske.ua. Ведучий тижневика Громадське.світ.
Від 2017 року – один із ініціаторів та головний редактор ініціативи UkraineWorld (ukraineworld.org).
Від 2009 року – викладач Києво-Могилянської академії (кафедра літературознавства).
Від 2017 року – колумніст журналу «Країна».
Від 2018 року – член Наглядової ради Українського інституту.
У 2013-2017 роках – модератор освітнього проекту EU Study Days.
Автор численних статей про Україну, Європу, світові процеси в українській та міжнародній пресі (hromadske.ua, gazeta.ua, ukraineworld.org, Le Monde, Atlantic Council, Financial Times, Newsweek, EUObserver, Euractiv, Die Welt та ін.).
Допоможіть нам оцінити важливість данного курсу для вас.