Зареєструватись show register

Правда про землю: мораторій VS ринок

Україна наразі є країною-лідером за часом проведення земельної реформи – вона триває вже майже 30 років. Ще до  проголошення незалежності в 1990 році Верховна Рада прийняла Постанову «Про земельну реформу», чим розпочала процес реформування сільськогосподарської сфери в Україні та запуску ринку землі.

Однак, після прийняття Земельного кодексу України в 2001 році, було накладене тимчасове обмеження – мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення, який значно загальмував розвиток агросфери і порушив майнові права землевласників. На жаль, за 19 років ситуація не змінилась – попри чисельні економічні дослідження, які показують необхідність скасування мораторію, та навіть рішення Європейського суду з прав людини, яке визначило мораторій таким, що порушує права людини.

В цьому курсі ми поговоримо про таке:

  • Навіщо Україні ринок землі?
  • Чому земельна реформа впливає на кожного громадянина?
  • Які соціальні та економічні проблеми створює наявність мораторію? Чому мораторій порушує права власності?
  • Порівняємо, який економічний ефект може принести запуск різних моделей ринку землі.
  • Хто головні стейкхолдери земельної реформи та як на них вплине запуск ринку землі?
  • Що не так з референдумами про земельну реформу?
  • Які міфи, пов’язані з мораторієм та ринком землі, циркулюють в суспільстві?

Підписуйтесь на курс, дізнавайтесь більше, шукайте правильні відповіді. І пам’ятайте – земельна реформа стосується кожного.

Автори та спікери курсу:

Іван Хоменко

Координатор курсу. Комунікаційний менеджер, відповідає за комунікацію з цільовими аудиторіями та організаційну підтримку публічних кампаній EasyBusiness.
Іван має досвід в організації різноманітних заходів та розробці комунікаційних стратегій. Навчався за програмою Еразмус+ в Німеччині у European University Viadrina. Закінчив Відкритий університет реформ та має ступінь бакалавра від Національного університету «Києво-Могилянська академія».

 Тарас Висоцький

У 2008 році закінчив Національний університет біоресурсів і природокористування України, спеціальність «Адміністративний менеджмент». Магістр з менеджменту. Отримав диплом магістра Університету ім. Гумбольдта.
Працював заступником голови Черкаської ОДА, генеральним директором Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» у місті Києві. З 6 вересня 2019 року є заступником Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Дмитро Ливч

У 2015 р. закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка, бакалавр з міжнародної економіки та маркетингу. У 2017 р. закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка, магістр бізнес-адміністрування.
У 2017 р. Закінчив програму Europe Think Tank Essentials, Братислава, Словаччина. У 2018 р. – Академію Лідерства від Atlas Network (Think Tank Leadership Training), Нью-Йорк, США.
Наразі займає посаду Голови аналітичного відділу та Проектного менеджера аналітичного центру EasyBusiness. З 2017 р.-дотепер є експертом Реанімаційного пакету реформ та менеджером групи «Економічний розвиток».

Владислава Магалецька

Закінчила з відзнакою Київський національний університет імені Тараса Шевченка (“Економічна кібернетика”) в 2001 році. Кандидат технічних наук, доцент кафедри складного моделювання факультету кібернетики КНУ імені Тараса Шевченка. Закінчила Единбурзьку бізнес школу, має ступінь магістра бізнес-адміністрування.
Випускниця програми «Відповідальне лідерство» АСПЕН-Україна. Працювала заступником міністра аграрної політики і продовольства України з питань європейської інтеграції.
Наразі є віце-президентом інвестиційного фонду SigmaBleyzer та членом Національної ради реформ України.

Анатолій Мірошниченко

У 1999 р. закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Правознавство». Доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України. Має близько 20 років досвіду в сфері аграрного права. Був завідувачем кафедри земельного та аграрного права юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка. З 2017 по 2019 був членом Вищої ради правосуддя.
Наразі продовжує викладацьку діяльність та є членом Науково-консультативної ради при Верховному Суді. Автор більш ніж 70 наукових праць.

Доступний з: 16.01.2020
175
10 занять
1
Теги
Зворотній зв’язок
Оцініть курс
[Total: 0    Average: 0/5]

Допоможіть нам оцінити важливість данного курсу для вас.