Зареєструватись show register

Правда про землю: мораторій VS ринок

Україна наразі є країною-лідером за часом проведення земельної реформи – вона триває вже майже 30 років. Ще до  проголошення незалежності в 1990 році Верховна Рада прийняла Постанову «Про земельну реформу», чим розпочала процес реформування сільськогосподарської сфери в Україні та запуску ринку землі.

Однак, після прийняття Земельного кодексу України в 2001 році, було накладене тимчасове обмеження – мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення, який значно загальмував розвиток агросфери і порушив майнові права землевласників. На жаль, за 19 років ситуація не змінилась – попри чисельні економічні дослідження, які показують необхідність скасування мораторію, та навіть рішення Європейського суду з прав людини, яке визначило мораторій таким, що порушує права людини.

Даний курс покликаний сформувати в слухача розуміння контексту земельної реформи в Україні та познайомити його з різними точками зору на проблему, а тому складається з двох блоків.

У першому блоці, підготовленому за участі аналітичного центру EasyBusiness, Ви дізнаєтесь:

  • Навіщо Україні ринок землі?
  • Чому земельна реформа впливає на кожного громадянина?
  • Які соціальні та економічні проблеми створює наявність мораторію? Чому мораторій порушує права власності?
  • Порівняємо, який економічний ефект може принести запуск різних моделей ринку землі.
  • Хто головні стейкхолдери земельної реформи та як на них вплине запуск ринку землі?
  • Що не так з референдумами про земельну реформу?
  • Які міфи, пов’язані з мораторієм та ринком землі, циркулюють в суспільстві?

У другому блоці, який присвячений альтернативній точці зору на проблему ринку землі в Україні, ми поговоримо про таке:

  • Як буде виглядати український агросектор після відкриття ринку в залежності від різних сценаріїв реформи?
  • Який вплив на ринок землі матиме судова реформа та децентралізація?
  • Чому деякі малі та середні фермери виступають проти земельної реформи?
  • Якою була історія розвитку сільського господарства та земельних відносин в Україні?
  • Чому Україні потрібна широка фахова дискусія перед відкриттям ринку землі?
  • Який ринок землі пропонує законопроект 2178-10?
  • Яким чином кожен українець фінансує відкриття ринку землі?
  • Які загрози існують в праві банків набувати права власності на землю?

Підписуйтесь на курс, дізнавайтесь більше, шукайте правильні відповіді. І пам’ятайте – земельна реформа стосується кожного.

Будь ласка, зверніть увагу: cертифікат у цьому курсі не передбачений, оскільки цей курс покликаний в першу чергу допомогти сформувати розуміння проблем, пов'язаних із відкриттям ринку землі, та їх стосунку до кожного громадянина України.

Координатори та спікери курсу:

Експерти першого блоку:

Іван Хоменко

Координатор курсу. Комунікаційний менеджер, відповідає за комунікацію з цільовими аудиторіями та організаційну підтримку публічних кампаній EasyBusiness. Іван має досвід в організації різноманітних заходів та розробці комунікаційних стратегій. Навчався за програмою Еразмус+ в Німеччині у European University Viadrina. Закінчив Відкритий університет реформ та має ступінь бакалавра від Національного університету «Києво-Могилянська академія».


Тарас Висоцький

У 2008 році закінчив Національний університет біоресурсів і природокористування України, спеціальність «Адміністративний менеджмент». Магістр з менеджменту. Отримав диплом магістра Університету ім. Гумбольдта. Працював заступником голови Черкаської ОДА, генеральним директором Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» у місті Києві. З 6 вересня 2019 року є заступником Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.


Дмитро Ливч

У 2015 р. закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка, бакалавр з міжнародної економіки та маркетингу. У 2017 р. закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка, магістр бізнес-адміністрування. У 2017 р. Закінчив програму Europe Think Tank Essentials, Братислава, Словаччина. У 2018 р. – Академію Лідерства від Atlas Network (Think Tank Leadership Training), Нью-Йорк, США. Наразі займає посаду Голови аналітичного відділу та Проектного менеджера аналітичного центру EasyBusiness. З 2017 р.-дотепер є експертом Реанімаційного пакету реформ та менеджером групи «Економічний розвиток».


Владислава Магалецька

Закінчила з відзнакою Київський національний університет імені Тараса Шевченка (“Економічна кібернетика”) в 2001 році. Кандидат технічних наук, доцент кафедри складного моделювання факультету кібернетики КНУ імені Тараса Шевченка. Закінчила Единбурзьку бізнес школу, має ступінь магістра бізнес-адміністрування. Випускниця програми «Відповідальне лідерство» АСПЕН-Україна. Працювала заступником міністра аграрної політики і продовольства України з питань європейської інтеграції. Наразі є віце-президентом інвестиційного фонду SigmaBleyzer та членом Національної ради реформ України.


Анатолій Мірошниченко

У 1999 р. закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Правознавство». Доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України. Має близько 20 років досвіду в сфері аграрного права. Був завідувачем кафедри земельного та аграрного права юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка. З 2017 по 2019 був членом Вищої ради правосуддя. Наразі продовжує викладацьку діяльність та є членом Науково-консультативної ради при Верховному Суді. Автор більш ніж 70 наукових праць.


Експерти другого блоку:

Іван Кунь

У 1998 році закінчив Національний аграрний університет за фахом «інженер-механік сільського господарства». Навчався у Дрезденському університеті на факультеті сільськогосподарських та будівельних машин. Довгий час працював на АТЗТ «Миронівський хлібопродукт», де пройшов шлях від менеджера з продажу до менеджера проєктів. Керував розробкою та реалізацією кількох об’єктів. У 2006 році разом із братом Євгеном заснував власну інжинірингову компанію. З того часу компанія спроєктувала більш ніж 300 об’єктів аграрної інфраструктури.


Роман Макухін

Керував двома найбільшими органічними підприємствами України. Переможець GreenAwardsUkraine-2011, лауреат конкурсу «Кращий господар року». Викладач курсу «Органічний бізнес» на Програмі AgriFoodMBA в kmbs. Має практичний досвід в IT, міжнародній торгівлі та органічному агровиробництві. Біодинамічний фермер у Чернігівській області.


Максим Олексіюк

У 1998 році закінчив з відзнакою Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого за спеціальністю «правознавство». У 1999 році закінчив Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна за спеціальністю «фінанси і кредит». Адвокат з 17 січня 2001 року. Працював в Arthur Andersen Kyiv. Партнер в ТОВ «ВТС Консалтинг» (КМ Партнери). Був співголовою юридичного комітету Американської торговельної палати в Україні. Експерт і автор публікацій з земельного права.

Зворотній зв’язок
Оцініть курс
[Total: 4    Average: 3.3/5]

Допоможіть нам оцінити важливість данного курсу для вас.