Зареєструватись show register

Публічні контракти та громадський моніторинг

Успішна країна – це можливо тоді, коли громадяни про це самі турбуються, і не лише через вибори. Ефективний громадянин розуміє свою відповідальність, критично мислить та контролює органи влади; розуміє, куди витрачаються бюджетні кошти та як розпоряджаються комунальним майном громади. Наші з вами податки і блага повинні забезпечувати благоустрій нашого суспільства. Ми маємо  ретельно слідкувати за усіма такими «комерційно чутливими» процесами, бо це впливає на життя кожного громадянина, кожної родини.

prozorro-logo-PNG 250х196Філософія Prozorro (системи публічних закупівель, яку офіційно визнали найкращою у світі з точки зору прозорості і підзвітності) – це відкритість  даних, коли “всі бачать все”, та принцип партнерства держави, бізнесу і влади, що сприяє підвищенню рівня довіри та зниженню корупції.  

В нашому курсі розглянемо суспільну активність та увагу до державних/публічних контрактів, насамперед щодо закупівель та операцій з державним/комунальним майном. У цій сфері громадський моніторинг (контроль) є якщо не гарантом, то принаймні запобіжником, щоб закупівлі:

  • стали справді ефективним інструментом задоволення реальних суспільних потреб (дороги без ям, сучасно обладнані лікарні та наукові інститути,  добре забезпечена армія та поліція, незанедбана культура тощо).
  • стали постійним джерелом інформації для суспільства про те, на що спрямовуються суспільні ресурси, та наскільки ефективно вони витрачаються.
  • підвищили взаємну повагу і довіру між найнятим державним апаратом та його роботодавцем-суспільством (бізнес, громадські активісти, громадяни (у т.ч. ті самі працівники державного апарату).

Цей курс буде корисним для громадських діячів, громадських організацій та для кожного активного громадянина, хто переймається ефективністю витрачання бюджетних коштів і державного майна - тобто податків, сплачених громадянами. Куди і як витрачають кошти громадян державні замовники? Чи ефективно? Як знайти та проаналізувати будь-яку закупівлю та інформацію, пов'язану з нею? На всі ці питання ви отримаєте відповіді у цьому курсі.

Ви будете не лише знати методи та інструменти моніторингу, а й навчитесь ефективно користуватися ними, що значно полегшить роботу громадським організаціям, а пересічним громадянам дасть реальні можливості для того, щоб зрозуміти якість благ для кожного (наприклад: яким чином була відремонтована дорога, або які продукти харчування придбала школа чи дитячий садок).

Курс викладають провідні українські та міжнародні експерти та громадські діячі (зокрема, Ярослав Юрчишин (Transparency International), Олекса Шалайський («Наші гроші»), Олександр Стародубцев (Міністерство економічного розвитку і торгівлі України) та ін.).

transparency_ua 250х60LOGOministry

Курс створено за підтримки Проекту ЄС «Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС», проекту USAID, UK aid та Фонду Євразія “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах”, Transparency International Україна, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Logo_Crown_EU 250х78Vertical_CMYK logoUK-AID-Standard-RGB logo 207Х220logo ef 672Х220

Викладачі курсу:

Поняття про бюджет: передумови ефективного / неефективного використання коштів

mazyarchuk 160х160

Віктор Мазярчук – Експерт з публічних фінансів, громадський діяч.

Правила публічних закупівель – основні знання для контролю за їх дотриманням

nestulya 160х160

Віктор Нестуля – Директор програми інноваційних проектів ГО Transparency International Україна.

Sasha 160х160

Олександр Стародубцев – Координатор Прозорро, директор департаменту регулювання державних закупівель МЕРТ України.

Bigun 160х160

Надія Бігун – Директор департаменту тендерних процедур ПАТ “Укрпошта”.

Операції з державним та комунальним майном

yudina 160х160

Ольга Юдіна – Головний редактор БюроUA Дніпро, журналіст, автор резонансних журналістських розслідувань.

Що таке «зрада» і де її шукати

marusov 160х190

Андрій Марусов – Експерт проекту ЄС “Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС”.

Практика використання спеціальних інструментів моніторингу (BI Prozorro, Dozorro)

nevdaha 160х160

Михайло Невдаха – Аналітик ГО Transparency International Україна.

Моніторинг публічних закупівель громадянським суспільством – секрети майстерності

Shalayskiy 160х160

Олексій Шалайський – Головний редактор «Наші гроші», експерт у сфері розслідувань політичної корупції та контролю за використанням публічних коштів.

Як реагувати на порушення і помилки у публічних закупівлях

Scherban 160х160

Олена Щербан – Юрист, член правління Центру протидії корупції.

Основні права громадян і громадських організацій. Міжнародний досвід громадського моніторингу

Taran 160х160

Віктор Таран – Голова Центру політичних студій та аналітики «Ейдос», український політолог, публіцист, громадський діяч.

yurchishin 160х160

Ярослав Юрчишин – Виконавчий директор ГО Transparency International Україна.

Дарія Слизьконіс 144X160

Дарина Слизьконіс – Керівник відділу доступу до інформації Центру політичних студій та аналітики “Ейдос”.

Semple 160х160

Еббі Семпл – Старший експерт з державних закупівель Проекту ЄС «Гармонізація системи державних закупівель України зі стандартами ЄС”.

Зворотній зв’язок
Оцініть курс
[Total: 6    Average: 4.5/5]

Допоможіть нам оцінити важливість данного курсу для вас.