Зареєструватись show register

PRO парламент: навіщо нам депутати

Чи не щодня ми чуємо, читаємо і говоримо про політиків, Верховну Раду, депутатів, але насправді так мало знаємо про те, як же працює вся ця політична конструкція. В когось є поверхневе сприйняття процесів державного управління, хтось знає лише про деякі права, обов’язки і завдання народних депутатів. І при цьому ми самі з наших же податків платимо їм заробітну плату, не розуміючи, що маємо отримувати натомість. Цю ситуацію варто виправляти!

Для кого цей курс? Цей курс для всіх, хто усвідомлює, що без розуміння цілісної картинки – як працює Верховна Рада – не вийде ефективної взаємодії між владою та народом, і тому має бажання нарешті з цим розібратися.

Мета курсу - допомогти прояснити базові аспекти роботи Верховної Ради України, розглянути парламентську «кухню» та продемонструвати, як громадяни можуть впливати на парламент.

Основна перевага цього курсу - матеріал викладається доступною, людською мовою, без вживання складних юридичних термінів. Навчальні модулі курсу стосуються функціонування Верховної Ради. Теоретичні аспекти доповнені практичними порадами, які може взяти собі на озброєння кожний громадянин.

До курсу долучені гостьові спікери – чинні народні депутати, які вперше отримали мандат та долучилися до політичної діяльності. Вони діляться своїми враженнями, як воно – бути «по ту сторону барикади», і дають поради щодо взаємодії з парламентом.

Курс допоможе знайти відповіді на такі запитання:

  • Що таке представницька демократія, і чому це єдина форма народовладдя, яка зараз нам доступна?
  • Який склад парламенту і як він формується?
  • Хто такий депутат? Що йому потрібно робити? За що депутат отримує зарплату?
  • Як ухвалюються закони, і чому в цій сфері виникає стільки суперечок?
  • Як Верховна Рада контролює виконавчу владу?
  • Взаємодія Верховної Ради та Президента України. Яка між ними співпраця?
  • Чи можливо вплинути на парламент? Як із ним співпрацювати?
  • Чи можливо сформувати парламент без виборів?

До зустрічі у навчальному курсі!

Навчальне навантаження курсу відповідає 0,2 кредитів ЄКТС.

Курс створено за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні.

Автор курсу:

Богдан Бондаренко,
експерт з конституційного права та політики, юрист, медіатор у Національній асоціації медіаторів України.
Співпрацював з Центром політико-правових реформ та різноманітними профільними міжнародними організаціями. Активно співпрацює і долучається до розробки законопроектів та їх адвокації. Автор досліджень у сфері конституційної юрисдикції, виборів та референдумів, діяльності політичних партій.
Освіта: Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана (правознавство); Київський національний університет імені Тараса Шевченка (правознавство); Києво-Могилянська бізнес-школа (медіація); Варшавський університет (Факультет права та адміністрування, стажування). Наразі є аспірантом Львівського національного університету імені Івана Франка.
Спеціалізація: конституційне право.
Facebook: https://www.facebook.com/bogdan.bondarenko.12/
Academia: https://lnu.academia.edu/BohdanBondarenko
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/bogdan-bondarenko-3891495a/

Запрошені спікери:

Ярослав Юрчишин – народний депутат України.

Громадський і політичний діяч, експерт у галузі адвокації та боротьби з корупцією. З 2016-го по 2018 рік — виконавчий директор Трансперенсі Інтернешнл Україна. Був обраний народним депутатом 9 скликання від партії “Голос”.


Соломія Бобровська – народний депутат України.

Є співзасновницею громадських ініціатив Євромайдан SOS та Допомога ДПСУ. Наразі – очолює ГО “Українська Основа”, одним з напрямків якої є проект Студії жіночої політичної взаємодії для жінок південної та східної України. Працювала у громадському та державному секторах. Обіймала посаду радниці віцепрем’єр-міністра України Олександра Сича з гуманітарних питань та була заступницею голови та виконуючою обов’язків голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі. Була обрана народним депутатом 9 скликання від партії “Голос”. Секретар Комітету ВРУ з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.


Дмитро Гурін – народний депутат України.

Підприємець, урбан-активіст, консультант по суспільним комунікаціям і проєктам розвитку територій. Засновник та керівник ТОВ “Триба”, співзасновник та керівник ГО “Документальна реконструкція”. Обраний народним депутатом 9 скликання від партії “Слуга народу” як безпартійний. Член однойменної фракції. Член Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Зворотній зв’язок
Оцініть курс
[Total: 8    Average: 2.9/5]

Допоможіть нам оцінити важливість данного курсу для вас.