Зареєструватись show register

Про НАТО

7 лютого 2019 року Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору)".

Саме з прийняттям цього закону Україна вперше заявила про державний курс на ЄС та НАТО в основному законі країни - Конституції.

Ми – країна, яка зазнала військової агресії з боку Російської Федерації та окупації наших територій. Ми ведемо оборонну війну вже 6 років, але у суспільстві досі присутні сумніви, чи потрібно Україні прагнути членства у найпотужнішому безпековому альянсі світу, куди входять розвинені та демократичні країни. Тож цей курс створено для широкого загалу громадян, щоб розповісти «Про НАТО». Пояснити, що це за організація, на яких принципах вона існує і якими цінностями керується.

Ми – країна, у якій досі чути відголоски ще радянської пропаганди, яка лякала нас «кровожерливим НАТО». І як наслідок – країна, у якій велика частка людей досі формує свою позицію щодо НАТО, опираючись на різні міфи і популізм симпатиків «русского мира». Тому цей курс покликаний розвіяти міфи, дати перевірену інформацію від першоджерел, познайомити з експертами, які розуміють геополітичну важливість курсу держави на повноправне членство у Організації Північноатлантичного договору, а також розуміють, що ми як держава вже зробили у цьому напрямку. І скільки ще маємо зробити.

Громадянам бракує аргументів для формування власної критичної позиції відносно НАТО і його важливості для України, а також важливості України для НАТО. Гібридна війна, яку веде Росія з Україною і цивілізованим світом, порушила звичні засади безпеки. Інформація стала зброєю, ефективнішою за кулі та ракети. А це означає, що українцям потрібно формувати власну позицію, де не буде місця трагічному совковому минулому, а буде місце для якісного та ефективного майбутнього.

Дякуємо Представництву НАТО в Україні за інформаційну та експертну підтримку даного курсу!

Курс виготовлено за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні (Харків).

Автори курсу:

Барбора Маронкова

Директор Центру інформації та документації НАТО.

Пані Маронкова приєдналася до Відділу громадської дипломатії Організації Північноатлантичного договору (НАТО) Брюссель, Бельгія у 2006 році як координатор програм та проектів, спрямованих на підвищення обізнаності та популяризації НАТО у країнах-членах НАТО.

З вересня 2010 року вона працювала менеджером програми для Західних Балкан і розробляла, планувала та втілювала кампанії з громадської дипломатії. В рамках цієї програми, Барбора надавала дорадчу підтримку кільком країнам-кандидатам стосовно підготовки та проведення національних інформаційних кампаній щодо членства в НАТО.

З січня по грудень 2016 року Барбора працювала в офісі преси та медіа НАТО.

З 1 березня 2017 року вона займає посаду директора Центру інформації та документації НАТО в Україні в Києві.

У 2003 році вона заснувала та очолила словацьку неурядову організацію європейських та північноатлантичних питань, щоб сприяти проведенню дискусії щодо членства Словаччини в ЄС та НАТО серед громадськості та наукової спільноти. Її робота включала зв’язки з громадськістю та ЗМІ, публічні виступи, відносини з зацікавленими сторонами та донорами, а також управління громадською організацією.

Барбора Маронкова є випускницею економічного університету Братислави, Словацька Республіка, та має диплом із зв’язків з громадськістю від Британського Інституту Зв’язків з громадськістю (CIPR). Вона була науковим співробітником-нерезидентом Центру громадської дипломатії Університету Південної Каліфорнії та є частою дописувачкою блогу цього Центру.

Ганна Гопко

Українська громадська діячка і журналістка, народний депутат України VIII скликання. Голова Комітету Верховної Ради у закордонних справах. Була одним з ініціаторів закону про “Про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору)”.

Доступний з: 30.04.2020
148
0 занять
0
Теги
Зворотній зв’язок
Оцініть курс
[Total: 6    Average: 4.3/5]

Допоможіть нам оцінити важливість данного курсу для вас.