Зареєструватись show register

Принципи соціальної ринкової економіки

Компроміс - це мистецтво розділити пиріг так, щоб кожен був впевнений, що найкращий шматок дістався йому. 

Людвіг Ерхард, «батько німецького економічного дива»

Чи існують універсальні рецепти успіху в економіці? На думку авторів курсу, відповідь – ні. Дуже багато факторів та передумов є різними від країни до країни: політична та економічна ситуація, структура власності, освіченість населення, міжнародні тренди тощо. Однак кожна країна в певний час своєї історії, стикається з потребою прийняття і виконання (!) доленосних рішень, які визначатимуть її майбутнє на десятиліття. Як можна забезпечити вищу якість таких рішень в інтересах суспільства?

Пропонуємо у цьому курсі розглянути приклад країни, яка за кілька десятиліть змогла піднятися з руїн другої світової війни та побудувати одну з найуспішніших економік світу. Історія післявоєнної Німеччини - це потужне джерело ідей і успішного досвіду, які безумовно варті вашої уваги. Тут є чого повчитись.

Ми проаналізуємо, як Німеччині вдалося:

  • втілити дієву взаємодію держави, бізнесу, суспільства та міжнародного товариства і знайти компроміс у балансі цих сил;
  • створити унікальну модель соціальної ринкової економіки, яка базується на стимулюванні вільної конкуренції та забезпеченні високих соціальних гарантій.

Чому цей курс є важливим для України? По-перше, аналіз успішного досвіду реформ в різних країнах підтверджує – економіка має свої закони, ігнорування яких призводить до негативних соціальних  та економічних наслідків. По-друге, з історичної точки зору Україна має власний досвід у побудові елементів соціально орієнтованої економіки.

Ми переконані – в України є свій шлях розвитку та компромісів, і на цьому шляху забезпечення взаємної поваги та відповідальності всіх учасників вільного ринку, індивідуальної економічної свободи, конкуренції та одночасно високих соціальних стандартів – дозволить економіці розвиватись, а населенню – підвищувати свій добробут.

У цьому курсі ми будемо:

  • простою та зрозумілою мовою говорити про складні речі;
  • аналізувати, оцінювати, дискутувати;
  • робити висновки та планувати майбутнє.

Цей курс для тих, хто:

  • ставить питання і шукає відповіді;
  • прагне та готовий ставати частиною змін;
  • мислить глобально.

Приєднуйтесь!

Курс виготовлено за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні (Харків). 

Автори курсу:

Арсен Келічавий – к. е. н., доцент Київського національного економічного університету ім. В. Гетьмана, викладач Міжнародного інституту бізнесу, директор з розвитку ГО “Поруч”.

Євген Ніколаєв – к. е. н., консультант з питань державної політики у сфері вищої та середньої освіти.

Навчальне навантаження курсу відповідає 0,25 кредитів ЄКТС.

Зворотній зв’язок
Оцініть курс
[Total: 1    Average: 5/5]

Допоможіть нам оцінити важливість данного курсу для вас.