"Якщо ти не цікавишся політикою, це не означає, що політика не цікавиться тобою", - казав Перикл, давньогрецький державний діяч та полководець. Політика сьогодні у кожному моменті нашого життя, і вона твориться, спираючись на нас з вами – громадян з виборчим правом. Тому Перикл і через тисячі років має рацію: для політиків виборець - це узаконення їхніх гасел і вчинків.
У цьому курсі ми спробуємо розшифрувати складну палітру політичних партій та політичних течій через стрижневу основу – ідеологію, на яку політичні лідери чи рухи опираються. Саме розуміння ідеологічних засад: правих та лівих, консерваторів та лібералів, популістів та екстремістів, допоможе фільтрувати усі гасла, обіцянки та вчинки політиків через призму критичного мислення і вирізняти маніпуляції, неправду чи нещирі загравання з виборцями.
Ідеологія - це фундамент, на якому будується сильне і стабільне суспільство, і та субстанція, яка його скріплює і робить монолітним. А це означає, що кожен громадянин має для себе відповісти на питання "Хто я?". Об’єкт, який можуть використати політики у власних меркантильних інтересах, чи Суб’єкт, який делегує політикам право представляти мої інтереси та реалізовувати мою волю, як виборця?
Необхідно розібратись, хто є хто. Чим відрізняються політичні рухи та партії, а у чому вони схожі. Які ідеологічні протистояння існують між ними, і які політичні союзи можливі. Кожні 4-5 років ми входимо у виборчі баталії, і обов’язок кожного громадянина - бути свідомим у своєму виборі і критичним щодо обіцянок політиків. А на право голосу дивитись не як на товар, а як на цінність.
Підписуйтесь на курс, і ви дізнаєтесь:
Навчальне навантаження курсу відповідає 0,4 кредитів ЄКТС.
Курс виготовлено за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні (Харків).
Автори курсу:
Андрій Зелінський – священик УГКЦ, заступник керівника Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ, військовий капелан, політолог, викладач, громадський діяч. У червні 2014-го став першим військовим капеланом при штабі АТО. Працював під Слов’янськом, Краматорськом, на Авдіївській промзоні, у Пісках, Широкиному, Водяному, Дебальцевому Донецької області. Політологічну освіту здобув у Національному університеті “Києво-Могилянська академія”. Тема дисертаційного дослідження – “Ідеологія національної безпеки”. Співзасновник і викладач Української Академії Лідерства. Викладач курсу “Сучасні теорії політики та влади” в Українському Католицькому Університеті (УКУ). Автор книг “Соняхи. Духовність на час війни” та “На ріках Вавилонських. Кілька думок про повернення”. Захоплюється ранковими пробіжками, воїнським етосом, соціологією знання.
Лідія Смола – доктор політичних наук, професор кафедри НУ “КПІ ім. І. Сікорського”. Співавтор посібника “Політологія”, що був виданий за сприяння Британської Ради. Співавтор видання “Політологія: навчальний енциклопедичний словник-довідник для студентів ВНЗ І-ІV рівнів акредитації” з грифом МОН України. Співавтор “Сучасна політична лексика: енциклопедичний словник-довідник”. Автор двох монографій з історії та теорії пропагандистського впливу”. Була радником Секретаря РНБО України.
Максим Яковлєв – доцент, кандидат політичних наук, директор Школи політичної аналітики та доцент кафедри політології Національного університету “Києво-Могилянська академія”, в якій має досвід викладання методів суспільствознавчих досліджень на шістьох кафедрах. У Могилянці здобув базову освіту з соціальної роботи (бакалавр, 2003 р.) та порівняльної політології (магістр, 2005 р.), кандидатську дисертацію захистив у 2010 р. Навчався та стажувався в Оксфордському університеті, Єнському університеті ім. Ф.Шиллера, Ерфуртському, Ваймарському, Маастрихтському університетах. Викладав у Будапештському економічному, Братиславському, Гельсінському університетах. Поліглот, захоплюється іноземними мовами, оперою та сучасним мистецтвом, практикує йогу. Коментує актуальні суспільно-політичні події в Україні та світі. Викладає в Українській академії лідерства, “Культурному проекті”, займається перекладом науково-популярної літератури. Його коло наукових інтересів охоплює методи та методологію пізнання й дослідження реальності, а також суспільно-політичні перетворення на пострадянському просторі.
Віктор Таран – український політолог, публіцист, громадський діяч, голова Центру “Ейдос”
Допоможіть нам оцінити важливість данного курсу для вас.