Зареєструватись show register

Музей для людей. Побудова сучасних експозицій в історичних музеях

«Музеї існують для людей, а не для речей/артефактів. Просто задумайтеся над тим, що вся ретельно збережена, описана та класифікована матеріальна спадщина без людей перетворюється на безголосся історії» - стверджує один з авторів цього курсу Мартін-Олександр Кислий. Чи це означає, що заради більшої відвідуваності потрібно перетворити музеї на розважальні центри? Звісно, ні!

Як перетворити музей на центр життя спільноти та місце її формування, що таке навчання в музеї і яким воно має бути, скільки коштує перетворення занедбаного радянського музею на туристичний магніт, чи варто захоплюватися сучасними технологіями і навіщо потрібні проєкти в музеях, - про все це йдеться в цьому курсі.

Авторки та автори курсу – провідні музейні менеджерки, дослідники та кураторки щиро діляться знаннями та власним досвідом. Курс буде цікавий, насамперед музейним менеджерам та співробітникам, управлінцям та представникам органів місцевого самоврядування, що опікуються культурою, незалежним кураторам та митцям, що мріють про проєкти в музеях, викладачам та педагогам формальної та неформальної освіти, активістам, що бажають змін в культурному житті громад.

Курс розглядає такі питання функціонування сучасних музеїв:

  • Проєктний менеджмент в музейній справі
  • Кураторська робота з експозицією
  • Кращі практики сучасних (у тому числі історичних) музеїв України
  • Музейна педагогіка
  • Музейні проєкти
  • Маркетинг та комунікація в музейній справі

Навчальне навантаження курсу відповідає 0,2 кредитів ЄКТС.

Курс створено за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні.

 

Викладачі:

Ольга Гончар – культурологиня, менеджерка проєктів і комунікацій. Директорка Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору». Досліджує особливості PR, культурного та музейного менеджменту в Україні, зокрема у регіонах. Співкураторка експериментальної експозиції АТО у Луганському обласному музеї у Старобільську.

Вікторія Данелян – незалежна кураторка мистецьких проєктів, консультантка з менеджменту мистецтва та культури.

Мартін-Олександр Кислий – кандидат історичних наук, викладач НаУКМА, проєктний менеджер «Місто ХХ ст. крізь призму цифрової ери: освітня платформа для роботи з культурною спадщиною».

Валентина Клименко – мистецтвознавиця, журналістка, екс-директорка з комунікацій Національного художнього музею України.

Олександра Ковальчук – заступниця директора з розвитку, Одеський художній музей.

Наталія Склярська – культурна менеджерка, спеціалістка з подієвого маркетингу. Засновниця ГО «Соціальний капітал». Авторка (і співавторка) ряду курсів для ВУМ online. Кураторка курсу “Музей для людей”.

В цьому курсі використані фото з відкритих джерел (соціальних мереж): Національний музей історії УкраїниМеморіальний музей тоталітарних режимів “Територія терору”, Музей історії міста Краматорська.

Зворотній зв’язок
Оцініть курс
[Total: 1    Average: 5/5]

Допоможіть нам оцінити важливість данного курсу для вас.