Зареєструватись show register

Бібліотека – відкритий публічний простір

Ми змінюємо світ, а світ змінює нас. І такі традиційні суспільні атрибути, як-от книга, школа, бібліотека раптом набувають нового змісту та незвичної форми.

Розглядаючи світлини супертехнологічних бібліотек, побудованих закордоном, ми тихо зітхаємо і натхненно віримо, що наші користувачі також будуть задоволені і щасливі. Згодом. А поки ми шукаємо ідеї, аби їх здивувати.

Ви теж шукаєте? Повірте, ви їх знайшли – саме ті інновації, викладені цікаво і доступно, які реально втілити в життя навіть за умови обмежених ресурсів. Саме ті приклади, які допоможуть вам переконати представників місцевого самоврядування, що спроможна громада починається з бібліотеки. Саме те бачення, яке розділять з вами надійні партнери. Саме ту цінність, якої прагнуть ваші користувачі.

Для кого цей курс:

Курс орієнтований на працівників невеликих бібліотек (міських, районних, сільських), які щиро прагнуть зробити свою бібліотеку сучасною і відкритою для різних категорій користувачів.

Курс складається з 5-ти основних тем:

  1. Бібліотека як система: сучасне призначення бібліотек, основні складові – приміщення, ІТ, традиційні та нові послуги; хто такий сервісний бібліотекар, навчання для бібліотекарів.
  2. Бібліотека як простір: маленькі ідеї для великих змін, еко-бібліотека, стандарти та новий дизайн, приклади успішних дизайнерських рішень.
  3. <Бібліотека - доступ до інформації та знань: друковані та електронні видання; джерела для отримання якісних новин, освіти та розвитку, офіційної інформації; підтримка академічної доброчесності та інтелектуальне дозвілля.
  4. Бібліотека - місце зустрічей: традиції та новації, що таке «третє місце» та як створити у ньому комфорт і затишок, як провести подію в бібліотеці, як залучити друзів та волонтерів.
  5. Бібліотека - адвокація та комунікація: як комунікувати про себе світу (ключові повідомлення, ЗМІ та цифрові комунікації), що таке адвокаційна кампанія та як її проводити.

Викладачі:

Оксана Бруй, кандидатка наук із соціальних комунікацій, президентка ВГО Українська бібліотечна асоціація, директорка Бібліотеки НТУУ “КПІ імені Ігоря Сікорського”
Ірина Шевченко, кандидатка педагогічних наук, доцентка, віце-президентка ВГО Українська бібліотечна асоціація, директорка Центру неперервної культурно-мистецької освіти НАКККіМ, Заслужена працівниця культури України
Ярослава Сошинська, кандидатка історичних наук, виконавча директорка ВГО Українська бібліотечна асоціація, доцентка НТУУ “КПІ імені Ігоря Сікорського” 
Оксана Бояринова, членкиня ВГО Українська бібліотечна асоціація

Навчальне навантаження курсу відповідає 0,35 кредитів ЄКТС.

Онлайн-курс розроблений ВГО Українська бібліотечна асоціація за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції, та Японії.

Зворотній зв’язок
Оцініть курс
[Total: 31    Average: 4.3/5]

Допоможіть нам оцінити важливість данного курсу для вас.