Зареєструватись show register

Журналістика рішень

Цей відеокурс з конструктивної журналістики підготовлений Проєктом USAID «Економічна підтримка Східної України» та покликаний відкрити для слухачів Східну Україну, краще зрозуміти економічні процеси регіону.

Цей курс є унікальний тим, що його викладають іноземні журналісти з великим досвідом роботи в Україні. Всі кейси розглядаються на прикладі проблематики Східної України, адже у часи серйозних криз журналістика рішень може активізувати громади та протидіяти пропаганді.

Мета курсу — познайомити слухачів та слухачок із підходом конструктивної журналістики, надати практичні приклади та зручний інструментарій для втілення її принципів та засад в українському медійному просторі.

Для кого цей курс:

  • журналістів, які хочуть спробувати використовувати новий метод у своїй повсякденній практиці;
  • редакторів та медійників, які хочуть зміцнити навички своїх співробітників з підготовки матеріалів за допомогою журналістики рішень;
  • професорів, викладачів та студентів, які прагнуть інтегрувати підходи журналістики рішень в журналістську освіту;
  • громадських активістів;
  • усіх , хто цікавиться, як вирішувати проблеми за допомогою новин, а не тільки висвітлювати їх.

Цей відеокурс став можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), в рамках Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України».

Зміст цього відеокурсу є відповідальністю авторів і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.

Навчальне навантаження курсу відповідає 0,1 кредитів ЄКТС.

Опис уроків курсу:

У першому уроці британська письменниця та фахівчиня у сфері комунікації Лілі Хайд та французький журналіст Себастьєн Гобер розповідають про основи журналістики рішень. Разом із авторами ви розглянете конкретні приклади і отримаєте кілька порад, як зробити цікавий репортаж, використовуючи принципи журналістики рішень. Друга частина вебінару присвячена Східній Україні. Лілі та Себастьєн обговорюють історію, культуру та економіку регіону, спростовують негативні уявлення про регіон, і діляться, як проблеми можна перетворити в можливості.

У другому уроці розповідається про основні економічні тенденції на Сході України. Автор і ведучий – Брайан Мілаковський, керівник напряму сталого економічного розвитку Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України». Разом із Брайаном ви дізнаєтесь про особливості стану та розвитку основних галузей Луганської та Донецької областей та зрозумієте, яким чином ситуація впливає на економіку регіону, економічні процеси та як незнання деталей призводить до виникнення стереотипів. На цьому уроці ви дізнаєтесь про перспективи та виклики ринку праці, а також потенціал для розвитку таких галузей економіки як ІТ та промислова інженерія. Ми розглянемо аспекти, які часто залишаються поза увагою, але які допоможуть зрозуміти, куди прямує регіон.

Третій урок присвячений концепції «перетворення проблем в можливості» або іншими словами – конструктивній оцінці складних ситуацій. Себастьєн Гобер та Лілі Хайд діляться порадами, як створити збалансовані та конструктивні журналістські матеріали. Себастьєн та Лілі часто їздили на Схід України та готували репортажі із міст на лінії розмежування. Вони розкажуть про власний досвід написання текстів, і чому важливо шукати позитивні теми в складних обставинах.

Викладачі:

Лілі Хайд – Британська письменниця, журналістка, редакторка та дослідниця, яка спеціалізується на Україні, Криму та колишньому Радянському Союзі.

В останні роки Лілі часто їздила на Схід України та готувала репортажі із міст на лінії розмежування.

Лілі писала на теми з прав людини, охорони здоров’я (зокрема, ВІЛ / СНІД), міграції та зміни клімату.

Її книга “Країна мрій” (2008) – єдиний існуючий роман про повернення кримських татар на батьківщину в 1990-х.

Себастьєн Гобер – Французький журналіст і мандрівник.
Себастьєн працює як незалежний журналіст для французьких та англомовних ЗМІ, таких як Radio France Internationale, Libération, Le Monde Diplomatique, La Libre Belgique, La Tribune de Genève та інших.
Гобер спеціалізується на політиці та посткомуністичних економічних та соціальних перетвореннях. Як кореспондент в Україні, він широко висвітлював Революцію Гідності та війну на Сході країни.
Він має глибоку експертизу щодо ролі журналістики у конфліктних середовищах, часто їздив на Схід України та готував репортажі із міст на лінії розмежування.

Брайан Мілаковський  – Керівник напряму сталого економічного розвитку Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України».

Брайан Мілаковський працює над економічним відновленням на Cході України з 2015 року. Його робота включає аналіз економіки регіону та розробку заходів, які допоможуть мікро, малим та середнім підприємствам диверсифікувати кінцеві ринки та підвищити свою економічну стійкість.

Доступний з: 23.07.2021
553
5 занять
160
Теги
Зворотній зв’язок
Оцініть курс
[Total: 3    Average: 3/5]

Допоможіть нам оцінити важливість данного курсу для вас.