Зареєструватись show register

Intelligent Listening, або Мистецтво Слухати

Минуло лише кілька десятків років з часу того епохального вибуху, який ми тепер звично називаємо цифровою революцією, і Світ назавжди став іншим!

Багатотисячолітня цивілізація Книги і Логосу надзвичайно швидко трансформувалась в цивілізацію Медіа. Світ розквітнув новими, фантастичними можливостями, та разом з новими можливостями прийшли і нові проблеми та протиріччя.

Під загрозою опинилась наша свобода, а головне - сама здатність бути Людиною. Цивілізація Медіа агресивно втручається в наше світосприйняття, впливає на наші цінності, ставлення, на нашу здатність слухати – а, значить, мислити, любити, творити!

Навколо нас стоїть безупинний інформаційний шум – в кожному магазині, літаку чи автомобілі, на вулиці, на роботі і вдома. Це вбиває нерви, людську гідність, здатність слухати та мислити. Це вбиває культуру і цивілізацію!

Тиша скоро стане розкішшю, за яку потрібно буде платити. А замість тиші, без якої неможливе споглядання та осмислення, «… наступает глухота паучья, здесь провал сильнее наших сил…» – геніальне передчуття поета Осипа Мандельштама про вектор трансформації людини у двадцятому столітті.

В бурхливому потоці шуму, який стрімко увірвався в наше життя, стає все важче і важче вловити звуки і слова, наповнені чистими смисловими енергіями. Ми втрачаємо зв’язок з реальністю, між нами та Світом – щільна аудіо- та відеозавіса. Замість зоряного неба перед нами – екран комп’ютера, замість Людини – юзер чи клієнт, замість природи – симулякри та предмети споживання.

Міжперсональне, та навіть міждержавне, спілкування все частіше стає схожим на діалог глухих, рівень агресії та конфліктності в світі невпинно зростає. Я впевнена, що дуже багатьох непорозумінь і трагедій можна було б уникнути, якби ми навчились слухати і чути один одного!

«Intelligent Listening, або Мистецтво Слухати» – авторський міждисциплінарний курс на перетині філософії, історії, лінгвістики, музики, поезії та живопису, створений в першу чергу з думкою про молодих людей – студентів, управлінців, громадських лідерів, які замислюються над життям та мають бажання, волю і здатність творити гідне майбутнє в цей унікальний час великого прискорення, можливостей та драматичних змін.

Курс «Intelligent Listening, або Мистецтво Слухати» – це запрошення до спільних роздумів над феноменом слухання, до усвідомлення трансформаційної сили слухання, спонукання до активного розвитку здатності слухати як фундаментальної основи буття Людини.  

Розкрити природу і значення здатності слухати допоможуть аудіо- та відеоматеріали, залучені до курсу – зокрема, музика Й.С. Баха, К.В. Глюка, В.А. Моцарта, Л. Ван Бетховена, рок-групи «Pink Floyd», фрагменти з фільмів Roman Polański «Pianist» («Піаніст») та Bernard Rose «Immortal Beloved» («Безсмертна кохана»), поезія О. Мандельштама та Ф. Тютчева.

А картини на біблейські та міфологічні сюжети Стародавньої Греції виступають в ролі концептуальних метафор до авторських ідей курсу.

Доступний з: 07.09.2016
2690
16 занять
546
Зворотній зв’язок
Оцініть курс
[Total: 18    Average: 4.1/5]

Допоможіть нам оцінити важливість данного курсу для вас.