Зареєструватись show register

Практикум активіста цифрової епохи. Посібник з інструментів е-демократії

Світ змінюється щохвилини. Інформація розповсюджується миттєво, процеси прискорюються, а життя надає нові можливості впливати на ситуацію замість того, щоб залишатись пасивним спостерігачем.

Наш практичний курс з е-демократії орієнтований на найширше коло слухачів, які прагнуть здобути знання з електронної демократії та оволодіти вмінням користуватись інструментами е-дем. Після прослуховування курсу та виконання завдань, слухачі отримують Звання «Досвідчений користувач» та зможуть долучитись до спільнот е-дем з подальшим залученням та можливістю стати агентом змін у країні.

Курс складається з 10 занять та бонусної лекції про те, як отримати кошти на свій проект з цифрової демократії. Кожне із занять підготовлено групою авторів. Ви маєте можливість розглянути кожне питання з кількох точок зору. Автори допоможуть слухачам розібратись з тим, що таке електронна (або цифрова) демократія, яким чином та за допомогою яких інструментів можна впливати на органи влади та місцевого самоврядування, одержувати державні послуги, долучатись до процесів керування країною, створити свій проект та змінювати цей світ на краще. Наше завдання - надати практичні знання від відомих українських та міжнародних експертів з е-демокраії, відкриваючи громадянам нові можливості.

Навчальне навантаження курсу відповідає 0,2 кредитів ЄКТС.

Матеріал подається у легкій та невимушеній формі, що робить його доступним для слухачів будь-якого рівня підготовки.

Курс створено у співпраці команди ГО Мій Голос та Коаліції з впровадження Е-дем в Україні.

Співавтори курсу:

Карина Літвінова 250Х250Карина Літвінова. Експерт групи “Електронна демократія” Реанімаційного пакету реформ.  Автор та редактор блогу про розвиток цифрового суспільства в зарубіжних країнах світу – www.digitle.wordpress.com. Аналітик міжнародної інформації у соціально-політичній сфері. Науковий дослідник ролі інформаційно-комунікаційних технологій у системі державного управління.

Дмитро Хуткий 250Х250Дмитро Хуткий. Публічний соціолог, який здійснює громадський активізм в експертній групі «Електронна демократія», Реанімаційному Пакеті Реформ, прикладні дослідження у Центрі розвитку інновацій, Національному університеті “Києво-Могилянська академія”, та наукові дослідження в Інституті політики Йохана Скитте, Університеті Тарту, в Естонії. Має низку публікацій про е-врядування та е-демократію в Україні та світі.

Автори лекцій:

Яніка Меріло 250Х250Яніка Меріло. Член команди міжнародних реформаторів в Україні. Має 20 років досвіду в ІТ, і більш ніж 12 років в інвестиційному секторі, в даний час “євангеліст” і драйвер для багатьох проектів електронного урядування в Україні. Наразі Яніка є заступником міського голови Дніпра, радником Міністра інфраструктури та міського голови Львова. Львів та Дніпро за останній рік стали майданчиками для майже всіх великих проектів електронного урядування від першої електронної ідентифікації громадянина і електронних послуг до МобілІД, електронних виборів та ІД-карток.

Йорданка Томкова 250Х250Йорданка Томкова. PhD (доктор політичних наук  за спеціалізацією електронного співробітництва та електронного управління). Радник з питань електронного урядування. Експерт проекту Швейцарського бюро співробітництва «Електронне урядування для підзвітності влади та участі суспільства» (EGAP). Представник Фонду INNOVABRIDGE Foundation.  Має досвід роботи у Всесвітньому Банку у Вашингтоні, Швейцарському агентстві співробітництва з метою розвитку, а також приймала участь в декількох дослідних проектах ЄС з електронної участі громадян, дорадчих опитувань та використанню петицій у Європейському парламенті.

Сергій Лобойко 250Х250Сергій Лобойко.  Керівник Центру розвитку інновацій, НаУКМА, головний експерт групи «Електронна демократія» Реанімаційного Пакету Реформ, Учасник Експертної ради KyivSmartCity. Візіонер і практик прямої демократії участі. Співорганізатор успішної легітимації інструменту е-петицій на законодавчому рівні, а також адвокації справді учасницької моделі втілення е-петицій та громадського бюджету участі у м. Києві.

Сергій Карелін 250Х250Сергій Карелін. Експерт ГО «Центр «Ейдос», експерт групи «Електронна демократія» Реанімаційного Пакету Реформ. Один з розробників проекту «Відкритий бюджет». Займається питаннями електронної демократії, відкритих даних та запровадженню найкращих практик е-демократії та е-врядування в Україні. Нагороджений державною відзнакою «Ювілейна медаль до 25 річчя України».

Сергій Жук 250Х250Сергій Жук. Спеціаліст з ризикових процесів, розробник систем PrivatMoney. З 2015р почав займатися громадською діяльністю в сфері розвитку електронної дистанційної ідентифікації, що привело до створення системи BankID

Ігор Хацевич 250Х250Ігор Хацевич. Керуючий справами секретаріату Київської міської ради

ТЕМА 1 : Демократія у цифрову епоху

Основні поняття е-дем. Ролі громадянина по відношенню до е-дем інструментів. Шлях від eDem спостерігача до радника. В якості бонусу слухачі отримають на пошту мотиваційний календар – шлях від eDem спостерігача до радника.

ТЕМА 2 : Електронна демократія та інструменти е-дем

Ви розкриєте зміст та сутність поняття «електронна демократія», а також дізнаєтесь цікаві факти про історію розвитку електронної демократії в нашій державі. Зможете впевнено розрізняти види демократії, ознайомитесь з тим, що таке Liquid Democracy та Smart громадяни. Будете мати можливість відрізняти е-демократію та е-урядування.

ТЕМА 3 : Е-дем та е-урядування

Після практикуму ви сформуєте уявлення про умови, які необхідні для розвитку електронної демократії в нашій державі, дізнаєтесь про фактори, які уповільнюють або прискорюють рух нашої країни до е-дем, як на центральному та місцевому рівні впроваджуються принципи електронної демократії.

ТЕМА 4 : Доступ до державних послуг за допомогою інструментів е-дем

Оформлення державних документів без черги, реєстрація бізнесу або сплата податків в Інтернеті… Перелік електронних державних послуг в нашій країні постійно розширюється, а сам процес їх отримання – вдосконалюється.  На практикумі ми познайомимося з платформами для отримання державних послуг.  Ви почуєте про новації та отримаєте корисні поради, як користуватись порталами, дізнаєтесь, які можливості відкриваються для користувачів, і що потрібно, щоб скористатись цими послугами.

ТЕМА 5 : Що таке громадський бюджет

Ви маєте добру ідею щодо розвитку вашого міста або району? Або, можливо, бажаєте щось відремонтувати, покращити, модернізувати – наприклад, школу, стадіон або дорогу? Громадський бюджет або бюджет участі – практичний інструмент, що дозволяє змінювати ваше місто за кошти місцевого бюджету.

ТЕМА 6 : Як перемогти у конкурсі бюджетів участі

На практикумі ми навчимо вас, як донести Вашу ідею до влади так, аби її стовідсотково реалізували; що треба зробити, щоб отримати фінансування свого проекту із місцевого бюджету, які секрети успішних проектів, та які типові помилки роблять ініціатори проектів.

ТЕМА 7 : Петиції та ініціативи

Петиція як звернення громадян до представників влади – дієвий інструмент впливу суспільства. Але тільки за умови грамотного користування цим інструментом. Скільки та які сайти петицій працюють в Україні, наскільки вони дієві, чим відрізняється збір підписів та навіщо все це потрібно. На ці та інші питання знайдемо відповіді на практикумі.

ТЕМА 8 : Практичні поради з підготовки петицій та їх просування

Ми навчимось писати петиції, розміщувати на платформах та проводити кампанії на їх підтримку.

ТЕМА 9 : Менеджмент проектів е-дем

Як спланувати і втілити свій проект? Дізнайтеся з практичних порад, як здійснити проект якісно, вчасно, і з натхненням.  Концепція, команда, партнери, бюджет, графік, тайм-менеджмент, енерджі-менеджмент і мотивація. Особливості групової динаміки у команді, важливість комунікації з громадськістю, іншими організаціями, програмістами, владою, донорами. Оцінка впливу проекту та забезпечення його сталості.

ТЕМА 10: Інші приклади інструментів е-дем

З практикуму ви дослідите інноваційні світові еДем розробки й новітні тенденції, які корисні уроки для нашої країни можна отримати з досвіду зарубіжних країн та які ще інструменти е-дем працюють в Україні та які новації чекають нас у недалекому майбутньому.

БОНУС: Як створити свій проект з е-дем та отримати для нього фінансування

Як допомогти громадянам краще взаємодіяти з державою та будувати діалог в електронному просторі? Практикум надає практичні поради для тих, хто має ідеї з розвитку еДем, але ще не розуміє, як започаткувати проект та яким чином отримати гроші на його втілення. Долучайтесь до  практикуму  та отримайте більше натхнення й мотивації для їх реалізації.

Зворотній зв’язок
Оцініть курс
[Total: 3    Average: 4/5]

Допоможіть нам оцінити важливість данного курсу для вас.