Зареєструватись show register

Як не пустити податки на вітер

Маргарет Тетчер свого часу точно зазначила: “Немає жодних «державних коштів», є кошти платників податків”, тобто наші з Вами.

Усім нам доводиться сплачувати податки – і, розпочавши цей курс, Ви будете здивовані тим, скільки насправді сплачує державі пересічний українець. Але в Україні більшість ставиться до цього обов’язку скоріше як до данини, яку доводиться віддавати на розкрадання чиновникам. І це, на жаль, почасти справедливо…

Виникає питання: а що ж треба робити, аби перетворити «данину» на внесок до спільної справи? Яким має бути податок за своєю сутністю у демократичній державі?

Щоб розірвати це порочне коло незнання і недовіри, Вам варто дізнатися, на що саме держава витрачає наші з Вами кошти. І тут на Вас чекає теж низка сюрпризів – адже, наприклад, на «утримання чиновників» витрачається тільки декілька відсотків наших грошей. Також варто розібратися – які насправді податки сплачуються в Україні, та що з ними не так. І як зробити так, аби вони менше обтяжували платників та більше сприяли економічному розвитку? Та й взагалі – чи не забагато ми сплачуємо для такої бідної країни з таким недосконалим державним управлінням?

Курс розрахований на широке коло громадян, яким цікаво дізнатися – скільки, у який спосіб та на що саме вони віддають свої, важко зароблені, гроші. І, на нашу думку, варто пересвідчитись, що “В житті є дві речі, яких не можна уникнути – смерть і податки”. Знаєте, хто сказав?

В цьому курсі разом будемо знаходити відповіді на такі ключові питання:

  • Для чого нам взагалі платити податки?
  • Які є види податків, і чому їх так багато?
  • Чи справді в Україні високі податки?
  • Чому українська податкова система неефективна?
  • Що з цим всім пропонуємо робити?

Навчальне навантаження курсу відповідає 0,4 кредитів ЄКТС.

Курс створено за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні.

До створення курсу залучені такі провідні експерти:

Дмитро Боярчук

Виконавчий директор CASE Україна, провідний експерт із макроекономічного прогнозування та фіскальної політики в Україні. Має широкий досвід консультування урядових установ із питань економічної політики як в Україні, так і в інших країнах.

Володимир Дубровський

Старший економіст Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна, експерт групи «Податкова реформа» Економічної експертної платформи, член Несторівської групи. Автор книги «Від гідності до успіху: як побудувати економічне диво на українському ґрунті» (2017). Нещодавно із співавторами завершив дослідження «Шість років Революції Гідності: що змінилося?».

Тарас Козак

Український громадський діяч, політик, засновник та президент інвестгрупи УНІВЕР. Співавтор трьох Законів України інвестиційної та фінансової тематики (зокрема, ЗУ «Про інститути спільного інвестування»). Член Стратегічної групи при Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Тетяна Шевцова

Генеральна директорка ТОВ «Аудиторська фірма «Капітал Плюс». Членкиня Ради, віце-президентка Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України.

Зворотній зв’язок
Оцініть курс
[Total: 6    Average: 3.3/5]

Допоможіть нам оцінити важливість данного курсу для вас.