Зареєструватись show register

Громадянам про моніторинг якості повітря

Атмосферне повітря – останній безкоштовний природний ресурс, для якого не існує альтернативи. Його якість займає ключове місце у міжнародній та національній екологічній безпеці. Адже 9 з 10 людей у світі дихають забрудненим повітрям. Воно обумовлює кожен десятий випадок дитячої смерті у віці до п’яти років. Доведено, що забруднення повітря в тій чи іншій мірі може вплинути на розвиток хвороб серця, легень, діабету, деменції, призвести до проблем з печінкою. Репродуктивна система, ембріони та діти також страждають від токсичного повітря.

Гостро відчувають цю проблему і в Україні. Фактично, дві третини населення проживає на територіях, де стан атмосферного повітря не відповідає гігієнічним нормативам. За даними ВООЗ, в Україні через це передчасно помирають вчетверо більше людей, ніж у п’яти найчистіших країнах світу. Проблему необхідно вирішувати, і громадськість відіграє важливу роль у цьому процесі. Необхідні знання і навички ви здобудете у нашому курсі.

Ми познайомимо вас із питанням забрудненого повітря з різних боків. Розкажемо про шкідливі речовини та їх вплив на здоров'я. Поговоримо про джерела та найпоширеніші причини забруднення. Ви навчитеся розбиратися, хто і як саме забруднює повітря у вашому регіоні, шукати достовірну інформацію про рівень забруднення. Дізнаєтеся, що робити у випадку забруднення.

Ви дізнаєтеся про методи оцінки безпечності повітря та системи моніторингу його якості. Розглянемо стан державного та громадського моніторингу в Україні. Ми навчимо правильно обирати необхідну вам станцію, місце для її встановлення, пояснимо основні принципи обслуговування. Навчимо аналізувати результати вимірювань. Експерти поділяться досвідом організації системи громадського моніторингу якості повітря у локальній громаді, та розкажуть, як для цього зібрати кошти. І, насамкінець, ви навчитеся захищати власні екологічні права.

Курс буде корисним для мешканців міст та селищ, які потерпають від забрудненого повітря, еко-активістів, проактивних громадян, журналістів, які працюють з екологічною інформацією та студентів екологічного профілю.

Курс розробили ГС «Досить труїти Кривий Ріг!» та команда платформи громадянської освіти ВУМ online в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, яку здійснює Міжнародний фонд «Відродження» за фінансової підтримки Швеції. Думки належать авторам та авторкам курсу, і не обов’язково відображають погляди МФ «Відродження» та уряду Швеції. Відповідальні за зміст курсу виключно ГC «Досить труїти Кривий Ріг!».

Навчальне навантаження курсу відповідає 1 кредиту ЄКТС (30 академ. годин). Програму курсу можна завантажити за посиланням .

Протягом курсу з вами будуть викладачі:

Анна Амбросова – промислова екологиня, виконавча директорка «Досить труїти Кривий Ріг!», визнана експертка у сфері оцінки впливу на довкілля.

Олена Шафранова – адвокатеса, координаторка коаліції «Досить труїти Кривий Ріг!». Фахова юристка з практикою захисту екологічних прав громадян у суді.

Юлія Ореханова – екологиня «Досить труїти Кривий Ріг!». Експертка з оцінки розсіювання викидів забруднюючих речовин та рекультивації порушених земель.

Максим Сорока – кандидат технічних наук, доцент Українського державного університету науки і технологій, науково-технічний радник проєктів моніторингу повітря: EcoCity, Clean Air for Ukraine, Dovkola. Експерт з екологічної безпеки та інструментального моніторингу довкілля.

Юлія Зеленько – доктор технічних наук, професор Українського державного університету науки і технологій, голова професійної екологічної спільноти #ECODIIT. Експертка міжнародних програм промислової та екологічної безпеки.

Олексій Трелевський – координатор Української мережі громадського моніторингу повітря ЕсоCity. Співрозробник мобільної станції, єдиний в Україні провайдер послуг з ремонту та технічного обслуговування станцій громадського моніторингу повітря.

Олексій Ангурець – заступник директора «Центру Екологічного Моніторингу» Дніпропетровської обласної ради, голова громадської організації «Зелений Світ – Друзі Землі». Співзасновник проєкту екологічного моніторингу Дніпропетровської області.

Зворотній зв’язок
Оцініть курс
[Total: 4    Average: 4.5/5]

Допоможіть нам оцінити важливість данного курсу для вас.