Зареєструватись show register

Проект Закону про внесення змін до статей 85 та 101 Конституції України (щодо уповноважених Верховної Ради України)

4 вересня 2019

В даному випадку Президент реалізував своє право законодавчої ініціативи, тому це законно. Далі ми надаємо експертний аналіз, щодо можливих наслідків. Радимо звернути увагу.

Джерело: Слово і Діло. Повний текст статті тут.


3 вересня Верховна рада направила на розгляд Конституційного суду сім законопроектів Зеленського щодо змін до Конституції. Детальніше про ці зміни до Основного закону, наскільки вони актуальні та коли Рада зможе їх ухвалити, «Слово і Діло» поговорило з експертом з конституційного права Богданом Бондаренком.

Зараз є уповноважені президента з прав дитини, з прав людей з інвалідністю, консультативно-дорадчий орган при Кабміні, який називається Рада бізнес-омбудсмана, уповноважений президента з прав людини, який може звертатися до Конституційного суду щодо неконституційності закону. Це є складовою можливості громадянина звернутися з питання захисту своїх прав, передбачених Конституцією.

«Президентським законопроектом пропонується запровадити уповноважених Верховної ради в різних сферах. З одного боку, не пояснюється, якою буде структура взаємодії уповноваженого ВР із іншими уповноваженими, вони йому підпорядковуються чи працюють спільно в межах одного офісу, який між ними взаємозв’язок? Чи зможуть ці уповноважені звертатися до КСУ? Якщо йдеться про те, що контроль за дотриманням прав людини має здійснювати парламент (тобто ці органи мають бути повністю при парламенті, а не розкидані), — це дуже гарна ідея. Але в проекті закону це не пояснюється», — зазначив юрист.

Джерело: Слово і Діло. Повний текст статті тут.