Зареєструватись

Підводячи підсумки 2016…

Ірина Кашина
30 Грудня 2016

ПОДІЛИТИСЬ

Команда ВУМ online щиро вітає Вас з прийдешнім Новим 2017 Роком та Різдвом! Дякуємо всім тим, хто долучився до нашої ВУМної спільноти та приєднався до наших ініціатив.

За цей рік багато чого сталося. В підсумку 2016 року, є що згадати і чим поділитися:

  • Ми провели 6 програм “Школа Свідомого Громадянина” у Кривому Розі, Кременчуку, Житомирі, Луцьку, Тернополі, Бердянську і завершили тур по 26 містам України.
  • Акредитовані фасилітатори ВУМ провели активності у рамках програми Active Citizens за підтримки Британської Ради у Дніпропетровську, Горішніх Плавнях, Ужгороді, Боярці, Чернігові, Миколаєві, Кам`янці-Подільському та Славутичі.
  • Ми оновили платформу vum.org.ua. Сподіваємось, навчання стало більш зручним, а інтерфейс платформи привабливішим і інтуїтивно зрозумілим користувачу.
  • Ми запустили 30 дистанційних online курсів, серед яких – перший в Україні курс з базової “Жестової мови”, спільний курс із ГО Інтерньюз з “Верифікації інформації в інтернеті”, актуальний і лаконічний курс “Вступ до критичного мислення”, унікальний курс від Арсенія Фінберга та Анастасії Леухіної “Як полагодити світ навколо себе: практичний путівник з громадського активізму”.
  • Стартували кампанію інституційного краудфандингу на Спільнокошт, щоб залучити ресурси під дворічну стратегію розвитку ВУМ.

Також є те, що в нас вийшло не так, як ми собі уявляли. Восени ми затіяли ВУМний флешмоб «Маленький крок, маленька зміна». Ініціатором цієї події був лідер ВУМ – Остап Стасів. Умови були дуже прості. Потрібно було долучились до флешмобу у соціальній мережі FaceBook та розповісти про свій досвід маленької зміни додавши хештег #SmallStepChanges. Як приклад маленької зміни, Остап Стасів у будинку, де він мешкає, створив маленьку бібліотеку та запустив справжній рух BookCrossing для сусідів одного під’їзду.

Нажаль, наш флешмоб не набрав масовості. Інформацію активно поширювали у FaceBook, але нам так і не вдалося надихнути вас на те, щоб ви активно почали розповідати про ваші добрі справи. Ми знаємо, що учасникам ВУМної спільноти є що сказати. Наша основна ідея полягала у тому, що такі приклади маленьких змін можуть надихнути інших почати діяти. Ну що ж, не вийшло. Але ми не розчаровані, а навпаки, вже готуємо нові ідеї на 2017 рік. Більш того, декілька яскравих прикладів в нас все ж таки є.

VUM_Prozorroimage
Олександр Стородубцев та Департамент Держзакупівель МЕРТ-Prozorro долучається до ВУМного флешмобу та створили контейнери для утилізації батарейок та поліетиленових пакетів у себе на поверсі в офісному приміщенні. 

До нас також долучилася компанія Samsung: «На фото ми разом із командою Samsung саджаємо на Оболонській набережній дерева, які в кадр не потрапили. Передаємо естафету всім друзям, долучайтеся! Наберіть побільше повітря, видихніть, а потім зробіть щось маленьке, щоб покращити життя

Дякуємо всім, хто долучився!

Найголовніше наше досягнення у 2016 – це те, що до ВУМної спільноти приєднались понад 5500 користувачів платформи дистанційної громадянської освіти online.vum.org.ua! Нас надихає працювати для людей, відкритих змінам, і сприяти формуванню громадянських компетенцій в українському суспільстві. Але ключові виклики ще попереду. Все тільки починається!

Дякуємо вам за цей рік! Бажаємо миру та щастя вашим родинам та близьким! Нехай збуваються всі ваші бажання та навколо панує добро та любов!

Гарних новорічних свят і до зустрічі в Новому Році!

З повагою,

Команда ВУМ online