Зареєструватись show register

Призначення В.Кравченка Командувачем об’єднаних сил

06.08.2019

Президент України Володимир Зеленський призначив командувачем Об’єднаних сил Володимира Кравченка. Про це свідчить указ №579/2019 від 5 серпня.

«Призначити генерал-лейтенанта Кравченка Володимира Анатолійовича командувачем Об’єднаних сил», – ідеться в тексті указу.

Крім того, глава держави звільнив із посади командувача Сухопутних військ Збройних сил України генерал-полковника Попка Сергія Миколайовича указом №576/2019 і призначив генерал-лейтенанта Сирського Олександра Станіславовича указом №578/2019.

Джерело

Чому Зеленський замінив командувача ООС?


Нічого революційного в тому, що Зеленський змінює командування ООС, немає. Дивно було б, якби призначили актора, а не військового. Зараз нічого критичного не сталося.

Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив політолог Олег Лісний.

«У заміні нічого дивного немає. Ми бачимо, що зараз формується президентська вертикаль на всіх напрямках. Президент хоче бути впевнений у тих кадрах, які керуватимуть військами. Йому потрібні люди, яким він довіряє. В принципі, в цій ситуації це нормально. Крім того, це говорить про те, що новий президент серйозно ставиться до армії, розвіює міф про те, що йому ця сфера незрозуміла», – зазначив Лісний.

Насправді, головнокомандувач – це просто функція, а керівництво якраз за такими посадами. Ця заміна командувача ООС – суто кадрова робота на перспективу, уточнив він.

«Як ми бачимо за нинішньою ситуацією, всюди ставляться свої люди в хорошому сенсі слова. Замінюються кадри попередньої влади на свої. Це нормально. Поки робити висновки, добре це чи погано, зарано. Буде видно за тим, як розвиватиметься ситуація в армії», – підкреслив експерт.

За його словами, заміна цілком прийнятна. Якби змінили на якогось актора або КВКшника, то було б тривожно.

«Але зараз заміна військового також на кадрового військового. Будь-хто на його місці, напевно, змінював би тих, кого призначив його противник на виборах. Головне, щоб під час цих призначень враховувалася не лише особиста відданість, а й професіоналізм», – резюмував Олег Лісний.

Нагадаємо, до цього ООС очолював Олександр Сирський. Він був призначений Петром Порошенком замість Сергія Наєва 6 травня, після другого туру виборів і до інавгурації Володимира Зеленського. Як відомо, Україна змінила формат АТО на Донбасі в травні 2018 року.

Джерело