Зареєструватись show register

Про призначення І.Баканова першим заступником Голови Служби безпеки України — начальником Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління Служби безпеки України

Призначити БАКАНОВА Івана Геннадійовича першим заступником Голови Служби безпеки України — начальником Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління Служби безпеки України.

Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ

22 травня 2019 року
 
 

Проблематика цього питання


22 травня колишній партнер президента Володимира Зеленського по «Кварталу 95» та ексголова партії «Слуга народу» Іван Баканов призначений першим заступником голови Служби безпеки України – начальником головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБУ. Наразі Баканов є виконувачем обов’язків голови Служби безпеки України.

За даними видання «Українська правда», звання лейтенанта Баканову присвоїв голова СБУ Василь Грицак, який подав у відставку.


Коментар експерта:

Що стосується Івана Баканова, Віктор Таран зазначив, що по-перше, той мав пройти спец перевірку. По-друге, його мав подати Василь Грицак на заступника, чого не було зроблено. І, по-третє, шоста стаття закону про СБУ прямо забороняє членам політичних партій займати будь-які посади в СБУ.

“Будь-які. Якщо ви відкриєте сайт Міністерства юстиції, реєстр політичних партій, то ви побачите, що пан Баканов очолює партію “Слуга народу”. Тобто член політичної партії не пройшов спецперевірки, не було подання Грицака. Тобто три порушення в одному. Якщо ми по розпуску парламенту можемо дискутувати – конституційно чи неконституційно, порушив закон чи не порушив – тут тричі перевищив повноваження. А це – стаття. Це кримінальна стаття. І тут я не розумію, чи він не розуміє, що він підписує, бо це ж він підписує, його ж ніхто не заставляє, чи це йому так радники радять, чи він думає, що все буде добре, як співає ще один… Я не знаю”, – додав Таран.

Політолог Віктор Таран 

Джерело


Коментарі Адміністрації Президента:

«Звання лейтенанта насправді не дає ніяких кар’єрних преференцій. Воно потрібне для того, щоб людина мала доступ до важливої інформації, секретної інформації. Цим пояснюється звання лейтенанта. Це невисоке звання і воно абсолютно ніяк не вплине ні на його доходи, ні на кар’єрне зростання. Це те, що він повинен мати, для того щоб мати доступ до потрібної інформації», – сказала Мендель.

Заступник голови Адміністрації президента Руслан Рябошапка сподівається, що Баканов зможе реформувати СБУ.

«Питання не в тому, яке він отримав звання, оскільки в багатьох спецслужбах успішними керівниками були люди, які є цивільними. І, можливо, цей експеримент буде для нас вдалим, коли людина не із системи, людина, яка не зашорена цими, можливо, догматичними уявленнями про те, як повинна функціонувати спецслужба, буде здатна зробити нарешті реформи спеціальної служби», – зазначив Рябошапка.

Джерело